Çözüldü 6 pinli GTX 1050 gücünü en çok slottan mı yoksa ekstra güç girişinden mi alır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FutureLight

Decapat
Konuyu hızlıca anlatacağım.
Elimde Lenovo IH81m anakart, MSI GTX 1050 2 GB (6 pinli), Cooler Master MWE 500W PSU var. 12v kanalından 38a veriyor. Sorun ise bu anakart 14 pin ATX girişli (bunun için dönüştürücü alacağım) ve PCI-e 3.0 16X kanalından maksimum 40 watt verebiliyor. Bu slot ekran kartım için bir limite sebep olur mu yoksa 12v kanalı tüm gücü karşılayabilir mi? Aslında basit bir soru gibi geliyor fakat ekran kartıma anakartın slotundan dolayı bir sınırlama olursa korkusu var o yüzden konu açtım. Bu anakart sorun yaratmaz ise ekran kartımı upgrade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç girişli 1050 nadir olduğundan o şekilde değerlendirdim, yazdığınızı fark etmedim.

6 pin 75W verir slotla beraber gücü paylaşır, yani sorunsuz çalışır.
Elimde Lenovo IH81m anakart, MSI GTX 1050 2 GB (6 pinli), Cooler Master MWE 500W PSU var. 12v kanalından 38a veriyor. Sorun ise bu anakart 14 pin ATX girişli (bunun için dönüştürücü alacağım) ve PCI-e 3.0 16X kanalından maksimum 40 watt verebiliyor. Bu slot ekran kartım için bir limite sebep olur mu yoksa 12v kanalı tüm gücü karşılayabilir mi? Aslında basit bir soru gibi geliyor fakat ekran kartıma anakartın slotundan dolayı bir sınırlama olursa korkusu var o yüzden konu açtım. Bu anakart sorun yaratmaz ise ekran kartımı upgrade edeceğim.

Hocam 1050 eskidi be bütçeniz varsa yükseltin işlemci modeliniz nedir?

Kartta güç girişi olmadığından tüm gücü slottan çekecek, ya verebildiğinden fazla güç çekip ısınma yaratacak, ya da yeterli gücü çekemeyip siyah ekrana düşecek.

Geri
Yukarı