60.000 TL her şey dahil sistem toplama

3090 tech olarak kotu ve kas gucune dayali oldugundan oyle oldu ama 7900 XT FSR 3.0, FSR kare olusturma geleceginden ve VRAM'i kabak gibi oldugundan yine 4070 Ti'den daha iyi UHD performans vermesi lazim. 3090'da da FSR 3.0 veya FSR kare olusturma olsa da Radeon kartlar daha iyi calisiyor, Intel XeSS gibi. 4070 Ti QHD karti zaten VRAM'den de belli. Ama 4080'in oyle 3080 TI-3090 gibi yikalacagini pek sanmiyorum tech var ve VRAM de artirildi.
Optimizasyonlar da artık FSR hesaplanarak yapıldığı için pek de etki etmeyecek. Bu işler hep böyle oluyor.
7900 XT'nin teknolojisi daha iyi ama 3090 dönemin en güçlüsüydü, ama 7900 XT'den güçlü 3 kart daha var piyasada. 4080 yine biraz daha dayanır ama 7900 XT UHD için kısa-orta vadede sıkıntı çıkarır.

Optimizasyonlar da artık FSR hesaplanarak yapıldığı için pek de etki etmeyecek. Bu işler hep böyle oluyor.
7900 XT'nin teknolojisi daha iyi ama 3090 dönemin en güçlüsüydü, ama 7900 XT'den güçlü 3 kart daha var piyasada. 4080 yine biraz daha dayanır ama 7900 XT UHD için kısa-orta vadede sıkıntı çıkarır.

Top seviye almadan UHD cok da mantikli degil ama yeni seriler cikana kadar ve tech bol iken yeni seri cikana kadar goturur diye dusunuyorum.

Hocalarım mesajları görmemişim kusura bakmayın en son olarak hangisini önerirsiniz.

Senin attigin sistem 12400F iyi degil maalesef.

Olmadi boyle yapalim.

PSU'dan emin misiniz hocam.

Hocalarım mesajları görmemişim kusura bakmayın en son olarak hangisini önerirsiniz.

PSU'dan emin misiniz hocam.

En iyisi bunlar olur. 2K'ya da klavye kulaklık alırsınız.
Al geç bunlardan iyisini toplayamazsınız.

Arkadaşlar sadece mouse pad ve mouse olmasa da olur iyi bir mikrofonlu kulaklık olursa sevinirim. Çoğunlukla LoL ve hikaye oyunları oynanacak. Monitör kasa klavye kulaklık olacak eğer artarsa mouse. Arkadaşım için topluyorum troll demeyin.
Dostum öncelikle sistem için bütçe ayır. Misal 45K sistem için ayır. Daha sonra 10K monitör için ayır. 10K'da ekipmanlara ayır. Hepsini tek bir konuda sorarsan verimli olmaz. Herkes farklı bir şey der böyle yazarsan ve hiç faydalı olmaz.

Geri
Yukarı