%60 klavye alınır mı?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Daha önce hep tam boy ve Türkçe klavye kullandım, inidirime yakalayınca ve görüntüsü de hoşuma gidince keychron K12 satın aldım. Henüz elime ulaşmadı fakat hem Türkçe olmayışı hem tam boy klavyeden %60 geçmenin verdiği bir tedirginlik var, sizce alışabilir miyim? Kullanımda bir sıkıntı yaşar mıyım? (kullanım alanı oyun ve gündelik) klavye bu: Keychron K12 % 60 Kablosuz Mekanik Oyuncu Klavyesi-RGB-Bluetooth 5.1-Multitasking-Gateron Red Switch-Hot-Swappable-Aluminum Frame almayı düşünenler için güzel fiyat.

Daha önce hep tam boy ve Türkçe klavye kullandım, inidirime yakalayınca ve görüntüsü de hoşuma gidince keychron K12 satın aldım. Henüz elime ulaşmadı fakat hem Türkçe olmayışı hem tam boy klavyeden %60 geçmenin verdiği bir tedirginlik var, sizce alışabilir miyim? Kullanımda bir sıkıntı yaşar mıyım? (kullanım alanı oyun ve gündelik) klavye bu: Keychron K12 % 60 Kablosuz Mekanik Oyuncu Klavyesi-RGB-Bluetooth 5.1-Multitasking-Gateron Red Switch-Hot-Swappable-Aluminum Frame almayı düşünenler için güzel fiyat.

Windows üzerinden Türkçe yaptıktan sonra yine eskisi gibi kullanabiliyorsunuz sadece bazı tuşları bulamıyorsunuz.

Oyunlar için bazen num tuşlarına da ihtiyaç duyulabiliyor. Tercih ettiğiniz klavye bazı oyunlar için uygun değil, (tuş atamalarını vs değiştirmeniz gerekir) daha çok yazılımcılara hitap edecek bir klavye olduğunu düşünüyorum. Türkçe olmaması konusunda ise ben James Donkey 610 kullanıyorum aldığımdan beri herhangi bir sorun yaşamadım.

Bence %60 klavye pek mantıklı bir tercih değil. Her türlü klavye kullandım şuan ise akko 5075 kullanıyorum. Bence olabilecek en küçük klavye bu olmalı. %60 custom klavye kullanıyordum ama kullanırken F tuşları ve ok tuşlarını her şekilde arıyordum. En sonunda da bozulunca buna geçtim. Bu bozulursa muhtemelen aynısından bir tane daha alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı