%60 klavye nedir?

TKL ile %60 farklı. %60 klavye aşağıdaki ilandaki gibi, F1, F2vs. Tuşları, yön tuşları ve insert, Del, Home vs. tuşlarına yer verilmiyor klavye üzerinde. Bunlar FN + diğer kombinasyonlar ile diğer tuşlara atanmış.

TKL klavyede sadece numpad kısmı yok. Geri kalan kısmı normal klavye boyutlarında.

%60 örnek klavye: Amazon.com: ANNE PRO 2 Mechanical Gaming Keyboard: Computers & Accessories

"%60" diye farklı bir birim olduğunu düşünmüyordum. Genelde TKL klavyeler ile benzer oldukları için cümlede kullandım. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Teşekkürler, ben de biraz bakındım ve sanırım numlock olmayan klavye türleriymiş arkadaşlar.
Numlock, yön tuşları ve çoğunda F tuşları işlevsel olarak sayı tuşlarına atanan klavyeler çoğunlukla çok gezenler kullanıyor bazılarında yön tuşları olabiliyor, forumda bi arkadaş yön tuşları olan versiyonunu kendisi yapıp kullanıyordu😁 (adını hatırlayamadım bulursam etiketlerim) şöyle görünüyor;
Tam bilgi almak istiyorsanız DH incelemesi var %60 klavye😁
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
342264CB-B8B3-4EE2-B40C-E00D8F2D0B48.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı