600, 650, 700 TL Civarında Ekran kartı tavsiye

En iyi tercih mimari yönünden olmalıdır.

@er36po, hocam R9 285'in çıkarılma amacı performans değildi zaten. Bu ürün performans yönünden bir şeyler kanıtlanmaya çalışsaydı, fiyatı emin olun R9 280X'den pahalı olurdu.
R9 285, GCN mimarisinin en güncel ürünüdür. Ayrıca daha düşük güç tüketimi ve daha uzun ömürlülük seçeneği ile AMD bir şeyler ispatlamaya uğraşmıştır ve başarmıştır.
Mimari yerine performansa yönelmek mantıksız olur. Zira yeni mimari ile performans geliyor.

Cevap: R9 285.

cats.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

R9 285, GCN mimarisinin en güncel ürünüdür. Ayrıca daha düşük güç tüketimi ile bir şeyler ispatlamaya uğraşmıştır.
Mimari yerine performansa yönelmek mantıksız olur. Zira yeni mimari ile performans geliyor.

Sonuna kadar haklısın. Her zaman güncel ürünleri kullanmalıyız. Yeni teknolojiler düşük fiyat ile birlikte daha az güç tüketimi ve performans getirirler.

@er36po, hocam R9 285'in çıkarılma amacı performans değildi zaten. Bu ürün performans yönünden bir şeyler kanıtlanmaya çalışsaydı, fiyatı emin olun R9 280X'den pahalı olurdu.
R9 285, GCN mimarisinin en güncel ürünüdür. Ayrıca daha düşük güç tüketimi ve daha uzun ömürlülük seçeneği ile AMD bir şeyler ispatlamaya uğraşmıştır ve başarmıştır.

Eki Görüntüle 35880
Açıkçası benim için her zaman performans ön planda olmuştur, o nedenden dolayı da arkadaşa R9 290X'i önerdim. Tabi bu tercih meselesi, kimine göre yeni teknoloji ve o teknolojinin getirdiği uzun ömür ve düşük tüketim... Kimine göre ise performans her zaman ön planda olmuştur.
Gerçi bu düşük tüketim dediğimiz olay aylık ne kadar fark edecek ki? Bence aham şahım bir fark zaten olmayacak diye düşünüyorum.
Uzun ömürlülük olayı da bence her zaman olduğu gibi şansa kalmış bir olay. Şahsen şu ana kadar elimde hiç bir ürün bozulmadı, bazı ürünleri beş yıldan fazla kullandığım da oldu.

Not: Bize misafir geldiğinden geç cevap vermek zorunda kaldım.:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı