600 watt güç kaynağı ne kadar yeterli?

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
C

Cihat

Ziyaretçi
Arkadaşlar 600 watt güç kaynağına sahibim. Uzun vadede HD6850 kartımı değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba güç kaynağı bana bir sıkıntı yaratır mı? Ve HD6850 beni ne kadar daha götürür?

Arkadaşlar 600 watt güç kaynağına sahibim. Uzun vadede HD6850 kartımı değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba güç kaynağı bana bir sıkıntı yaratır mı? Ve HD6850 beni ne kadar daha götürür?
Gerçek 600 watt ise günümüzdeki bir çok ekran kartını rahatlıkla kaldırır. 6850 biraz eskidi artık. Değiştirmenin zamanı geldi.

Elindeki güç kaynağı çoğu kart için yeterlidir. SLI ve CrossFire yapmadığınız sürece 600 watt yeterli olacaktır. Zaten yeni mimarilerde güç tüketimi düşürülüyor.

GTX 760 falan rahat çalıştırır hatta büyük ihtimalle GTX 770'i de çalıştırır. Denemek lazım. 6850 eski seri ama güzel karttır. Ultra takıntınız yoksa boşa masrafa girmeyin.

Ultra takıntım yok ancak önümüzdeki 2 yıl içerisinde çıkacak veya şu an var olan yüksek grafikli oyunlara en az medium ayarlarda oynayabilir miyim sistemimle?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı