6000-7000 TL okul için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

ByZuras

Hectopat
Merhaba,
Önümüzdeki yıl üniversiteye geçeceğim. Bilgisayar mühendisliği istiyorum.
Okul işleri için kullanabileceğim, yazılım vb. işler yapabileceğim, basit de olsa video renderı yapabileceğim (bu o kadar önemli değil) bir dizüstü bilgisayar istiyorum.
Bütçem 6-7 bin TL civarı.
Sizce şimdi mi almalıyım yoksa temmuz-Ağustos aylarını mı beklemeliyim?
Önereceğiniz bilgisayarlar nelerdir?
Teşekkürler.

Merhaba,
Önümüzdeki yıl üniversiteye geçeceğim. Bilgisayar mühendisliği istiyorum.
Okul işleri için kullanabileceğim, yazılım vb. işler yapabileceğim, basit de olsa video renderı yapabileceğim (bu o kadar önemli değil) bir dizüstü bilgisayar istiyorum.
Bütçem 6-7 bin TL civarı.
Sizce şimdi mi almalıyım yoksa temmuz-Ağustos aylarını mı beklemeliyim?
Önereceğiniz bilgisayarlar nelerdir?
Teşekkürler.

Linkteki ürünü 16GB RAM yükseltmesi yapıp satın alabilirsiniz. Piyasadaki en iyi f/p ürünü. 6800 TL'ye 9000TL'lik dizüstü performansı alırsınız.

Atılanların hepsini inceledim.
Genel olarak ortak özellikleri;
  • gtx1650
  • 256GB SSD
  • 8GB Ram
  • İ5 işlemci
Ancak yalnızca 256GB bir SSD depolama için yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum.
Bu üründe diğerlerinden farklı olarak i7 bir işlemci var. Buna 1TB HDD yükseltmesi yaparsam benim işime yarar gibi geliyor. Gamegaraj'ı ilk kez duyuyorum, güvenilir midir ?

Bunun dışında önerileriniz varsa alabilirim hala.

Atılanların hepsini inceledim.
Genel olarak ortak özellikleri;
  • gtx1650
  • 256GB SSD
  • 8GB Ram
  • İ5 işlemci
Ancak yalnızca 256GB bir SSD depolama için yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum.
Bu üründe diğerlerinden farklı olarak i7 bir işlemci var. Buna 1TB HDD yükseltmesi yaparsam benim işime yarar gibi geliyor. Gamegaraj'ı ilk kez duyuyorum, güvenilir midir ?

Bunun dışında önerileriniz varsa alabilirim hala.
Güvenilirdir. Sosyal'de bu konuyla ilgili postlar var. Monster ile aynı yerde üretiliyor diye biliyorum. Detaylı bir araştırma yapın derim tabi 1 yıl önce MSI aldım, bugün bir cihaz alacak olsam anında sipariş verirdim.
Güvenilirdir. Sosyal'de bu konuyla ilgili postlar var. Monster ile aynı yerde üretiliyor diye biliyorum. Detaylı bir araştırma yapın derim tabi 1 yıl önce MSI aldım, bugün bir cihaz alacak olsam anında sipariş verirdim.
Ayrıca yazılım ve Render gibi işlemler için 16GB RAM yükseltmesi tavsiye ederim. 8GB yeterli olmayacaktır. Ancak sonradan da artırabilirsiniz.

Ayrıca yazılım ve Render gibi işlemler için 16GB RAM yükseltmesi tavsiye ederim. 8GB yeterli olmayacaktır. Ancak sonradan da artırabilirsiniz.

Karşılaştırdım ve çok iyi geliyor diğerlerine göre. RAM yükseltmesini yıl içerisinde de yapabilirim evet.
Şimdilik bu ilk tercihim olarak duruyor. Teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı