6000 TL sistem önerisi

Szerencse

Hectopat
Yer
Çankaya/ANKARA
Daha fazla  
Meslek
İŞSİZ
Arkadaşlar sistem toplayacağım alttaki ürünleri seçtim fakat sistem toplam tecrübem yok. Başlıkta da belirttiğim gibi üst limit 6000 TL. Kasa ve güç kaynağı hakkında en ufak bir fikrim yok önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca buradaki parçalarda da önerilerinize göre değişiklik yapabilirim. İşlemcide Ryzen 5 2600x mi yoksa Ryzen 7 1700x mi tercih etmeliyim. Şimdiden teşekkürler.

MSI B450M PRO-M2 447 TL MSI B450M PRO-M2 Soket AM4 AMD B450 micro ATX 7B84-005R Anakart - Nanokatalog
AMD Ryzen 5 2600x 1565 TL AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci | ITOPYA
MSI GTX 1060 Gaming X 3GB 1652 TL MSI GTX 1060 Gaming X 3GB GDDR5 Ekran Kartı V328-014R - Nanokatalog
Corsair Vengeance 16GB 3000 MHz 907 TL Corsair Vengeance 16GB DDR4 3000 MHz Kit CMK16GX4M2B3000C15R RAM - Nanokatalog
Verbatim Vi500 2.5 480 GB SSD 390 TL Verbatim Vi500 2.5 SSD 480GB SATA III Serial ATA 70024 Solid State Disk (SSD) - Nanokatalog
Yok mu yardım edecek bir arkadaş

Son düzenleme:
Sistemi ne amaçlı kullanacaksınız.
Ekran kartı 3gb modeli yerine 6 gb modelini alın ya da direk rx 590 alın en iyisi.
şu anlık 16 ekleme 8 kalsın artan la ekran kartını yükselt sonra ekleme yaparsın.

Bu arada ben i5 9600k'dan vazgeçip Ryzen 5 2600x'i tercih ettim. Sizce oyun için doğru bir hareket mi yaptım? Çoklu çekirdek olayı falan varmış yeni oyunlarda.

Sistemi ne amaçlı kullanacaksınız.
Ekran kartı 3gb modeli yerine 6 gb modelini alın ya da direk rx 590 alın en iyisi.
şu anlık 16 ekleme 8 kalsın artan la ekran kartını yükselt sonra ekleme yaparsın.

Sistemi oyun oynamak için topluyorum bunun yanında yayın ve render işleri de olacaktır. Şimdi bir bakınca 580 ve 590 arasında çok fazla bir fiyat farkı olmadığını gördüm dediğiniz mantıklı geldi. Teşekkür ederim

Inno3d gibi bir firmadan ekran kartı alınır mı? Yani firmayı bilmediğim için çok fazla sıcak bakmıyorum. Başımızı ağrıtmasın sonra.

AMD RYZEN5 2600-MSI RX580 8GB-MSI B450M PRO-M2-XIGMATEK CAM KASA-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar
Bu sitemi alıp üzerine; Samsung 860 250 gb SSD, 8 gb RAM takviye edip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Stokta yok, yorumlara baktım bayağıdır bekliyor galiba insanlar. :)

9600K 2600X'ten güçlü bir işlemci, çoklu çekirdek avantajı var AMD' nin evet fakat amacınız oyunsa 9600K daha başarılıdır. Hala oyunların çoğu tekli çekirdek performansıyla çalışıyor. Paranız varsa 9600K daha iyi seçim olacaktır.
Masterbox Lite gibi önü kapalı kasaları pek tavsiye etmiyorum alttan ve üstten aşırı az hava alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Monitör dahil mi? Dahil değilse monitörünüz Full HD mi?

Monitör dahil değil full hd monötir alacağım.

9600K 2600X'ten güçlü bir işlemci, çoklu çekirdek avantajı var AMD' nin evet fakat amacınız oyunsa 9600K daha başarılıdır. Hala oyunların çoğu tekli çekirdek performansıyla çalışıyor. Paranız varsa 9600K daha iyi seçim olacaktır.
Masterbox Lite gibi önü kapalı kasaları pek tavsiye etmiyorum alttan ve üstten aşırı az hava alıyor.

Bana tam tersini söylediler :)) oyunlar artık çoklu işlemciye geçiyor o yüzden ryzen 5 2600x almalısın dediler. Kafam karıştı şu an ama bağlantıdaki videolar fikrimi değiştirdi. Özellikle 1080p'den fps farkı var. Fakat bir diğer sorunda şu ki i5 9600k'nın stok soğutucusu işlemciye yeterli olacak mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı