6000 TL Sistem Tavsiyesi

Bütçe
6000

MzBag

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 6000 TL bütçe ile bir sistem toplamak istiyoruz. Monitörü ve diğer donanımları ayrı olarak alacağız. Belirttiğimiz bütçe sadece kasa içindir. Genel kullanım amacı oyun oynamak ve günlük işleri halletmek. Render alma, yayın yapmak gibi amaçlar ile kullanılmayacak. Varsa toplama veya hazır sistem önerilerinize açığız.

Not: SSD ve HDD mevcut. Bunları almayacağız.

RAM'den 2 adet alınız. 6317 TL 300 TL aşmak istemezseniz başka PSU öneririm.

RAM'den 2 adet alınız. 6317 TL 300 TL aşmak istemezseniz başka PSU öneririm.

İlginiz için teşekkür ederim. F/P oranı daha iyi hangi PSU'yu önerebilirsiniz? MSİ dışında tavsiye edebileceğiniz anakart modeli var mıdır? Önerdiğiniz kasayı daha önce pek görmedim. Hava akışı iyi midir? Bunun dışında içeriğinde PSU gelen Corsair Spec Delta modeli ile kıyas yapınca sizce hangi ikili daha mantıklı olur?

İlginiz için teşekkür ederim. F/P oranı daha iyi hangi PSU'yu önerebilirsiniz? MSI dışında tavsiye edebileceğiniz anakart modeli var mıdır? Önerdiğiniz kasayı daha önce pek görmedim. Hava akışı iyi midir? Bunun dışında içeriğinde PSU gelen Corsair Spec Delta modeli ile kıyas yapınca sizce hangi ikili daha mantıklı olur?

Öncelikle şu an F/P olarak attığım PSU iyidir fakat bütçenizi aşarsa şuna bakabilirsiniz:

Sonrasında MSI dışında tavsiye edeceğim anakart vardır ama MSI B460 anakart güzel anakarttır.

Kasa olarak da biz genel olarak Zalman N5 kasasını öneriyoruz.

Corsair kasa soğutması bir tık kötü bir kısa ihtiyaç olmadıkça tavsiye etmiyorum.

Öncelikle şu an F/P olarak attığım PSU iyidir fakat bütçenizi aşarsa şuna bakabilirsiniz:

Sonrasında MSI dışında tavsiye edeceğim anakart vardır ama MSI B460 anakart güzel anakarttır.

Kasa olarak da biz genel olarak Zalman N5 kasasını öneriyoruz.

Corsair kasa soğutması bir tık kötü bir kısa ihtiyaç olmadıkça tavsiye etmiyorum.

Teşekkür ederim ürünleri detaylı inceleyeceğim. Son olarak önerdiğiniz ekran kartının tasarımı pek güzel görünmedi gözüme. Aynı fiyatlarda veya biraz daha uygun 1660 Super modelleri bulabildim. Biraz göze hitap etmesi hoşuma gitti doğrusu. Super modeli ile Tİ arasında kayda değer performans farkı yaşar mıyım?

Bunlar çok iyi seçeneklerden depolama yok diye seç 400 TL civarı kar edersin.
Biri Intel biri AMD.

Teşekkür ederim ürünleri detaylı inceleyeceğim. Son olarak önerdiğiniz ekran kartının tasarımı pek güzel görünmedi gözüme. Aynı fiyatlarda veya biraz daha uygun 1660 Super modelleri bulabildim. Biraz göze hitap etmesi hoşuma gitti doğrusu. Super modeli ile Ti arasında kayda değer performans farkı yaşar mıyım?

Oyundan oyuna değişir 5 FPS'de oynayabilir 15 FPS'de.

Bunlar çok iyi seçeneklerden depolama yok diye seç 400 TL civarı kar edersin.
Biri Intel biri AMD.

RX 580 olan sistem aynı fiyat bandındaki rakiplerine göre zayıf gibi. Diğer sistemi özelleştirerek elde edilen fiyatlara bakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı