6000 TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
6000

yiitsx

Centipat
Merhaba, kuzenim için monitör arayışındayız. Güncel ekran kartı 1050 Ti, yazın 4060 tarzı bir karta geçecek ona göre öneri yapabilirseniz sevinirim.

Valorant-CS gibi FPS oyunları oynuyor, ayrıca hikayeli oyunlara da meraklı kendisi. Bu civarda tercihen 240 Hz, olmazsa da 165-180 Hz önerebileceğiniz monitör var mıdır?

Trendyol'da 4300'e düştü şu model fakat VA olduğu için pek güvenemedim, ghosting falan da varmış sanırım. Bu bütçeye hangi modeli önerirsiniz?

Kendisine de o modeli söyledim de 240'a yatkın biraz daha, 240 Hz alınabilir IPS model var mı bu bütçede? Veya ghostingsiz VA.

240 Hz IPS 10kdan aşağısı kurtarmaz be hocam.

Ne diyorsun hocam, uzun vadede sıkıntı çıkarır mı fiyatını hakediyor mu? Odyssey serisi genelde ghostingli oluyordu VA panel olmasından dolayı, ondan biraz çekiniyordum ama bu iyi gözüküyor gibi.

Benim attığım G4 gayet güzel gibi duruyor. Tek renkleri konusunda biraz kötü eleştiri almış gibi.
Paylaşma şansınız var mı renkleri hakkındaki eleştirileri?

@yiitsx
1711745861735.png

Ben direkt şu yorumu atayim size kendiniz bakın. G4 hakkında öbür modellerine göre sıkıntısız olduğu yazılmış.

Philips de üzmez bence hocam çünkü FPS oyunu ağırlıklı oynuyor anladığım kadarıyla ama tabii Samsung da alternatif bir seçim.

Geri
Yukarı