6000 TL'ye kadar telefon önerisi

taxszd

Centipat
Yer
26.357896, 127.783809
Daha fazla  
Merhaba, sorum başlıktaki gibi. Bu fiyat aralığında kamerası gerçekten kaliteli olan ve gerektiğinde edit yaparken canımı sıkmayacak, batarya performansı üst düzeyde olan bir telefon arıyorum. Aklımda Realme 7 Pro var fakat 2. el de ne kadar güvenilir olur bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Batarya konusunda sıkıntı çekmezsiniz fakat bu bütçede edit yaparken kasmalar, donmalar yaşayabilirsiniz. Kullandığım telefon güncel olarak 7k civarında ve ben bile her kastığında şakasız telefona yumruk atıyorum artık.

Bu bütçede böyle bir cihaz yok.
Hocam 2. Elde temiz varsa 7000₺ e kadar yükseltebilirim.

@Violet S Hocam merhabalar. Bütçemi 8500TL ye yükselttim ve bu fiyatta bulabildiğim en iyi telefonlar Realme 8 ve Realme 10. Sizce bunların hangisi daha iyidir veya bu bütçede siz ne önerirsiniz? Oyun oynamıyorum kamera ve batarya benim için önemli.

Son düzenleme:
Hocam bunun ekranı IPS LCD olduğu için pek sıcak bakamadım. Aralarında çok bir fark var mıdır IPS almamı gerektirecek?
Diğer cihazlar JN1 sensorune sahipken bunda OV64B yer alıyor. Daha büyük bir sensör olmasının yanı sıra daha başarılı bir sensör. Farkı görmeniz mümkün.
AMOLED panel önemliyse bir şey diyemeyeceğim. Bu bütçede neredeyse her cihazda JN1 yer alıyor. Infinix Note 30, realme 9 Pro ve Redmi Note 12S bildiğim istisnalar.

Diğer cihazlar JN1 sensorune sahipken bunda OV64B yer alıyor. Daha büyük bir sensör olmasının yanı sıra daha başarılı bir sensör. Farkı görmeniz mümkün.
AMOLED panel önemliyse bir şey diyemeyeceğim. Bu bütçede neredeyse her cihazda JN1 yer alıyor. Infinix Note 30, realme 9 Pro ve Redmi Note 12S bildiğim istisnalar.
Peki Infinix Note 30 ve Redmi Note 12S hakkında ne düşünürsünüz? Sizce biraz daha ekleyip Note 12S almalı mıyım, değer mi fiyatına? Ayrıca Infinix sağlam, güvenilir bir marka mıdır?

@taxszd Infinix'e sağlam bir marka diyemem ama kötü bir marka değil. Bilinen bir kronik sorunu vs. yok. Sorun çıkarmıyor kısaca. Sağlam marka diyememe sebebim ise ona sağlam dersek Apple, Samsung gibi firmalara ne demek lazım?
Note 12S'te AMOLED panel yer alıyor ve kamerası fiyatının en iyisi ama bu sefer de SoC'den kaybediyorsunuz. 7K fiyatindaki M14 bile daha güçlü bir SoC'ye sahip. Note 30 ve 9 Pro, CPU bazında daha güçlü SoC'lere sahipler. GPU'da en guclusu Note 30'da yer alıyor.
Bu bütçede dengeli bir cihaz bulmak da zor maalesef.

Ben olsam Realme 10 tercih ederdim. Sebepleri; hafif, kompakt, verimli batarya, sade tasarım, bluetooth özellikleri, mono olmasına rağmen kaliteli hoparlör ve ekran.

Bunlara karşılık 5G desteğinin olmaması ve kamerada geri planda kaldığı da aşikar.

Geri
Yukarı