60000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Önceden konuştuğumuz için bi konuda sebebini biliyorum ama bence gerçekten gereği yok, biraz zevk kısmına kaçıyor diye düşünüyorum ve verilen para az para degil. Tabii bu benim düşüncem, kullanacak olan sizsiniz.

Evet hiç değil gibi duruyor değil mi?
Halbuki benim gördüğüm gibi baksanız o sistemlere değeceğine az çok fazla gelse de ücreti eminim.
Önceden konuştuğumuz için bi konuda sebebini biliyorum ama bence gerçekten gereği yok, biraz zevk kısmına kaçıyor diye düşünüyorum ve verilen para az para degil. Tabii bu benim düşüncem, kullanacak olan sizsiniz.

13.Nesil var mı acaba?

Bu arada diğer markalardan da öneri alabilir miyim madem belki diğer arkadaşların da bildiği birşeyler vardır.

Başlık güncelleniyor.

Düzenlenmiş bile herhalde kim nasıl düzenledi fikrim yok.

Evet hiç değil gibi duruyor değil mi?
Halbuki benim gördüğüm gibi baksanız o sistemlere değeceğine az çok fazla gelse de ücreti eminim.

13.Nesil var mı acaba?

Bu arada diğer markalardan da öneri alabilir miyim madem belki diğer arkadaşların da bildiği bir şeyler vardır.

Başlık güncelleniyor.

Düzenlenmiş bile herhalde kim nasıl düzenledi fikrim yok.

Şöyle diyeyim, 13. nesil anca atılan Pulse gibi modeller var onunda GPU'su düşük. Alacağın maksimum model katana veya Pulse, giriş seviyesi modeller. Sırf BIOS kilidinden dolayı Omen gibi daha üst seviye ve performanslı modeller varken tercihi mantıklı değil.

Siz nasıl görüyorsunuz?
Soğutma sistemleri öncelikle müthiş. 250W güç tüketimine çıkmış ekran kartlı bir klas sınıf bilgisayarını incelemiştim. Düzgün macunla o Watt tüketiminde bile harika bir soğutma gösterdi. 250 W GPU ve 117W çeken o işlemciyi oldukça güzel soğutuyor.

BIOS özellikle bilgili insanlara hitap ediyor.

Kullanılan parça ve anakart kalitesi müthiş.

Ekran panel durumları ve adaptör kalitesi de sisteme göre her daim harika oluyor. Misal Casper 10.Nesil bilgisayarına 120W adaptör koyuyor şala gibi bir durum oluyor sonra.

Bende İ7-7700HQ ve GTX 1050 Mobile var. Sistemimde 150W adaptör var siz düşünün. Ki 1050 Mobile'ımın Watt değeri çok düşük.

Şöyle diyeyim, 13. nesil anca atılan Pulse gibi modeller var onunda GPU'su düşük. Alacağın maksimum model katana veya Pulse, giriş seviyesi modeller. Sırf BIOS kilidinden dolayı Omen gibi daha üst seviye ve performanslı modeller varken tercihi mantıklı değil.
HP'den doğrusu nefret ediyorum bakın Throttle mevzusunda çok ciddiyim. Sorunu bitmiyor ve düzelmiyor. Ağır Throttle altında kalmaktan korkuyorum. Benim konularımda görmüşsünüzdür. Mevcut bilgisayarım ile inanılmaz paralar harcanmış sistemlerden daha yüksek FPS alıyorum özellikle Valorant gibi oyunlarda.

Soğutma sistemleri öncelikle müthiş. 250W güç tüketimine çıkmış ekran kartlı bir klas sınıf bilgisayarını incelemiştim. Düzgün macunla o watt tüketiminde bile harika bir soğutma gösterdi. 250W GPU ve 117W çeken o işlemciyi oldukça güzel soğutuyor.

Ekran panel durumları ve adaptör kalitesi de sisteme göre her daim harika oluyor. Misal Casper 10.nesil bilgisayarına 120W adaptör koyuyor şala gibi bir durum oluyor sonra.

Bende i7-7700HQ ve GTX 1050 Mobile var. Sistemimde 150W adaptör var siz düşünün. Ki 1050 Mobile'ımın watt değeri çok düşük.

HP'den doğrusu nefret ediyorum bakın throttle mevzusunda çok ciddiyim. Sorunu bitmiyor ve düzelmiyor. Ağır throttle altında kalmaktan korkuyorum. Benim konularımda görmüşsünüzdür. Mevcut bilgisayarım ile inanılmaz paralar harcanmış sistemlerden daha yüksek FPS alıyorum özellikle Valorant gibi oyunlarda.

Madem biliyorsun niye yardım istiyorsun kardeşim, arkadaşlar sana yardım etmeye çalışıyor sende anlamak istemiyorsun.

Madem biliyorsun niye yardım istiyorsun kardeşim, arkadaşlar sana yardım etmeye çalışıyor sende anlamak istemiyorsun.
Farklı yerlerde farklı öneriler yada uçta kalmış modeller olabileceği için sevgili kardeşim.

Üstüne üstlük benzer kaliteyi gösteren daha farklı marka/modeller de varsa görebilmek için.

Soğutma sistemleri öncelikle müthiş. 250W güç tüketimine çıkmış ekran kartlı bir klas sınıf bilgisayarını incelemiştim. Düzgün macunla o Watt tüketiminde bile harika bir soğutma gösterdi. 250W GPU ve 117W çeken o işlemciyi oldukça güzel soğutuyor.

Ekran panel durumları ve adaptör kalitesi de sisteme göre her daim harika oluyor. Misal Casper 10.Nesil bilgisayarına 120W adaptör koyuyor şala gibi bir durum oluyor sonra.

Bende i7-7700HQ ve GTX 1050 Mobile var. Sistemimde 150W adaptör var siz düşünün. Ki 1050 Mobile'ımın Watt değeri çok düşük.

HP'den doğrusu nefret ediyorum bakın Throttle mevzusunda çok ciddiyim. Sorunu bitmiyor ve düzelmiyor. Ağır Throttle altında kalmaktan korkuyorum. Benim konularımda görmüşsünüzdür. Mevcut bilgisayarım ile inanılmaz paralar harcanmış sistemlerden daha yüksek FPS alıyorum özellikle Valorant gibi oyunlarda.

Haklı olduğunuz kısımlar var ama kaçırdığınız konu model farkı, o tüketimi Katana'ya verin model bayılır mesela. Ki Omen mesela Control Center'ında bile UV sunan nadir modellerdendir, ekstrem bir soğutmaya sahip olduğunu söyleyemem gene fakat bu bütçede öyle model yok zaten.

Soğutma sistemleri öncelikle müthiş. 250W güç tüketimine çıkmış ekran kartlı bir klas sınıf bilgisayarını incelemiştim. Düzgün macunla o Watt tüketiminde bile harika bir soğutma gösterdi. 250 W GPU ve 117W çeken o işlemciyi oldukça güzel soğutuyor.

Benlik değilmiş, ben sıradan oyunumu oynar videomu izler kapatırım. BIOS anakart falan pek anlamam :)

Geri
Yukarı