6000TL'ye Her Şey Dahil Sistem Tavsiyesi

Helvean

Hectopat
Daha fazla  
9v40OQ.jpg

SSD olarak bunu yapıcaktım fakat stoklarda kalmamış ;
Samsung 250Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 520Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

Mouse ve Klavyeyi kısarsak 5463,42 TL Yapıyor. R9 295X2 4.220 TL. Adam 5.000-6.000 TL arası sistem istiyor senin dediğin ekran kartını eklersen sisteme 9.500 TL'yi aşıyor.

8 GB RAM az gelir diyorsan eğer bunu tercih edebilirsin : Corsair 16Gb (2X8Gb) Vengeance Pro Ddr3 2400Mhz Cl11 Kırmızı Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar

Fiyat o zaman 5.654,41 TL oluyor.
Az gelir büyük ihtimalle yani şuan için karşılasa da beni idare edebilmesi lazım bir süre. Onun dışında ekran kartı gayet güzel duruyor fakat şu çekirdek hızı ne işe yarıyor biri açıklayabilir mi ? Yani RAM'i ve bit'i daha düşük olduğu halde fiyat olarak daha yüksek olan ekran kartları var. Karşılaştırınca sadece çekirdek hızlarının daha fazla olduğu gözüme çarptı.

Mouse ve klavyelerden kısıp onları daha ucuza kapatabilirsiniz illa gaming almanıza gerek yok.Ekran kartına yüklenmek lazım diye düşünüyorum ve oraya bir R9 295X2 alınabilir.
Kardeş o ekran kartının fiyatı benim bütçem kadar zaten :D Ama ekran kartına yüklenilmesi doğru bir karar olur bir gaming computer için tabi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı