65 bin TL laptop tavsiyesi

Bütçe
65000TL

borayurtozveri

Decapat
Daha fazla  
Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim, malzeme mühendisliği okuyorum. Hem rahatlıkla yanımda taşıyabileceğim (Max. 2 kg) hem de akşamları oyun oynayabileceğim bir laptop seçmeye çalışıyorum. Ancak uzun zamandır kafam bu konuda çok karışık. Ülkemizde 14 inç oyuncu bilgisayarı modelleri hala yaygın değil. Son zamanlarda ROG Zephyrus G14-16 modellerinin mantıklı olabileceğini düşünüyorum. Ancak bir türlü karar veremiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Tek bir laptop yerine o paraya laptop+kasa almayi da dusunebilirsin. Ikinci el pil sagligi yuksek M1 MacBook alabilirsin, 20 bin civarina bulursun. Ya da sifir istersen 20 bin civarina Huawei MateBook, ASUS VivoBook, ZenBook vs. alabilirsin. Evde kaliyorsan yanina da kasa toplarsin, PS5 falan alirsin ya da gaming laptop alabilirsin.

O
Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim, malzeme mühendisliği okuyorum. Hem rahatlıkla yanımda taşıyabileceğim (Max. 2 kg) hem de akşamları oyun oynayabileceğim bir laptop seçmeye çalışıyorum. Ancak uzun zamandır kafam bu konuda çok karışık. Ülkemizde 14 inç oyuncu bilgisayarı modelleri hala yaygın değil. Son zamanlarda ROG Zephyrus G14-16 modellerinin mantıklı olabileceğini düşünüyorum. Ancak bir türlü karar veremiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
O laptopların içerisindeki ekran kartları seni tatmin etmez. Hem 14 inç taşımak için mükemmel olsada belli bir zaman sonra acayip küçük geliyor. Şuan 16 inç kullanıyorum ve rahatlığı inanılmaz. Hem ofis laptopu hem gaming istiyorsan bütçeyi daha da yukarı taşıman gerekecektir ama sadece gaming istiyorsan 4070 li bir tane alabilirsin ya da ofis istiyorsan intel core ultra 7 li bir laptop alabilirsin seçim yapmalısın.

O

O laptopların içerisindeki ekran kartları seni tatmin etmez. Hem 14 inç taşımak için mükemmel olsa da belli bir zaman sonra acayip küçük geliyor. Şu an 16 inç kullanıyorum ve rahatlığı inanılmaz. Hem ofis laptopu hem Gaming istiyorsan bütçeyi daha da yukarı taşıman gerekecektir ama sadece Gaming istiyorsan 4070'li bir tane alabilirsin ya da ofis istiyorsan Intel Core Ultra 7'li bir laptop alabilirsin seçim yapmalısın.

Şu an 3050 Ti'lı Monster Abra kullanıyorum (Full masaüstü set up gibi monitör klavye vs.), şehir dışında yaşadığım için memleketime gidip geliyorum. Uzun vadeli baktığım için biraz daha premium laptoplar hedefliyordum. F/P açısından masaüstü+ laptop her türlü daha iyi olacak sanırım. Monitörün 1080p çözünürlüğe sahip ve sanırım değiştirmeyeceğim. Masaüstü ekran kartı için 4070SUPEt düşünüyordum ama sanırım biraz gereksiz olacak.

Geri
Yukarı