6500₺ Sistem Toplama

Trimbaler

Kilopat
Merhaba,

Yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Grafik tasarımcıyım aynı zamanda videografi ile ilgileniyorum, yani render işlerim olacak. Aynı zamanda bu bilgisayarda ağırlıklı olarak CS:GO ve PUBG oynayacak ve yayın yapacağım. Yani renderdan ziyade önceliğim oyun bilgisayarı olması. Yapacağım yayını sağlıklı bir şekilde yaparken, oynadığım oyunlarda problem yaşamak istemiyorum.

Aşağıda belirttiğim bileşenler şu an kullandığım sistemde mevcut. Yeni toplayacağım bilgisayardaki bileşenlerle sizce bir sorun çıkartır mı, yeni bileşenler için 200R kasası işimi görecek midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bileşenleri bugün ya da yarın gidip bizzat Vatan Bilgisayar'dan satın alacağım. Kargo ile uğraşmak istemiyorum o yüzden farklı donanım satışı yapan siteleri lütfen önermeyin.

Benim topladığım sistemden daha çok verim alabileceğim bir sistem öneriniz olursa yine de değerlendirmek isterim.

Elimde eski bilgisayarımla kullandığım bileşenler şunlar:
Kasa: Corsair 200R
Güç Kaynağı: Thermaltake Litepower 650W
İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Led
SSD: Corsair 240GB LE

Almayı düşündüğüm bileşenler:

Screenshot_7.png

Son düzenleme:
Kullanım amacınıza göre Ryzen işlemci daha mantıklı olacaktır.
Bu bütçeye 2600X + GTX 1080 / GTX 1070 Ti + 16GB bellek içeren bir sistem alınılanabilir.
Geri dönüş yapacağım.

Seçtiğiniz kasa ve PSU pahalı.
275R veya 400C kasalarını beğenirseniz onu ekliyeceğim listeye.

Kullanım amacınıza göre Ryzen işlemci daha mantıklı olacaktır.
Bu bütçeye 2600X + GTX 1080 / GTX 1070 Ti + 16GB bellek içeren bir sistem alınılanabilir.
Geri dönüş yapacağım.

Seçtiğiniz kasa ve PSU pahalı.
275R veya 400C kasalarını beğenirseniz onu ekliyeceğim listeye.

Kasa, PSU, İşlemci Soğutucu ve SSD bende mevcut zaten.
Ryzen düşünmüyorum, render işleri yapıyor olsam da bu bilgisayardaki önceliğim, oynadığım oyunları ve yayınlarımda sorun yaşamamak. Ayrıca oyunlarda 1080'in üzerinde oynamayacağım.

O zaman çok daha iyi. Güç kaynağının modelini belirtir misin?
Yayın yapacağın için de Ryzen öneriyorum.

Sadece GPU + CPU + RAM + anakart alacaksan GTX 1080 Ti alınılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı