6500 TL Sistem Toplama tavsiyesi

Bütçe
6500

Starline

Centipat
Baslikta belirttigim gibi 6bin TL ile 6500 TL arasi kasa toplamak istiyorum. Sadece kasa. 7 ay calistim arkadaslar PC toplamak icin. BenQ 144 Hz, Logitech G403 ve Logitech gpro X aldim. Kasaya 6.000 6500 TL para ayirdim. Ekran kartimin MSI GTX 1660 Ti olmasini istiyorum digerleri size kalmis. Aslinda GTX 1660'da yeter ama ben sadece CS:GO oynuyorum ve public serverlarda oynuyorum. Yani 25E 25, 20'ye 20 oynuyoruz. SW kalabalik oluyor ve bir oturmaya 6 7 saat kalkmiyorum. Bu yüzden GTX 1660 Ti istiyorum. İnternette birkac site var hazir sistem satan ama ben hicbirine guvenmiyorum. Mesela ekran karti NVIDIA GTX 1660 ama Adata uretiyor falan bana pek guvenilir gelmiyor. Alsam bile bir problemle karsilastigimda yardimci olacaklarini sanmiyorum ve mumkunse RAM'lerin Single KIT DEGIL Dual KIT olmasini istiyorum. Parcalarin mumkunse MSI olmasini istiyorum. i5 9400F'den bir tik daha iyi islemci istiyorum. i5 9600K olabiliyorsa cok iyi olur ve mumkunse ekran kartimin NVIDIA ve islemcinin Intel olmasini istiyorum. HDD'ye gerek yok, SSD yeter. PC'de sadece CS:GO olacak cunku.

Son düzenleyen: Moderatör:
1584827905143.png

Açıklama (@sinerji)

İşlemci K olmasına gerek olmadığından KF seçtim.

Anakart giriş seviye ve uygun tuttum.

RAM zaten yeterli.

Ekran kartını Ti yerine daha makul fiyatlı ama performansı Ti'a çok yakın 1660Super seçtim. 200TL bütçe artırılırsa Inno 3D 1660Ti gelebiliyor.

SSD olarak sadece CS GO demişsiniz, kral 860EVO seçtim.

Kasa olarak bugün siparişini verdiğim ve çok araştırdığım F/P mesh ve fanları idare eden bu kasayı seçtim. Fiyatı da makul.

PSU olarak sorun yok, 550W GOLD fazla fazla yeter.

İşlemci soğutucu olarak makul sessizlik ve yeterli performans sunabilecek Kotetsu Mark 2 seçtim.

Eki Görüntüle 518256

Açıklama (@sinerji)

İşlemci K olmasına gerek olmadığından KF seçtim.

Anakart giriş seviye ve uygun tuttum.

RAM zaten yeterli.

Ekran kartını Ti yerine daha makul fiyatlı ama performansı Ti'a çok yakın 1660Super seçtim. 200TL bütçe artırılırsa Inno 3D 1660Ti gelebiliyor.

SSD olarak sadece CS GO demişsiniz, kral 860EVO seçtim.

Kasa olarak bugün siparişini verdiğim ve çok araştırdığım F/P mesh ve fanları idare eden bu kasayı seçtim. Fiyatı da makul.

PSU olarak sorun yok, 550W GOLD fazla fazla yeter.

İşlemci soğutucu olarak makul sessizlik ve yeterli performans sunabilecek Kotetsu Mark 2 seçtim.
Hocam kasanın incelemesini bekliyoruz, hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı