65000-70000 TL sistem önerisi

Bütçe
65000-70000

Tariktanta

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemde 7800x3D dusunuyorum. 4070 Ti Super sistem ile darbogaz yasanir mi? Ek olarak bu ikiliye uygun anakart ( 2 m2slot olursa memnun olacağım) PSU + sivi sogutma olarak neler onerebilirsiniz?

Ek olarak 65-70 bin arasi onerebileceginiz sistemlere acigim (7800XT de kafami karistirmiyor degil).

Son düzenleyen: Moderatör:
GameGaraj super V2 7000'i ozellestirip alabilirsin.
Daha dün geldi kasam,64.650 ödedim.
İstersen SSD'yi +1800 verip Kingston KC3000 yapabilirsin, benim param yoktu.
Ekran kartını da 1300 verip RGB'li Game bir şey modelini alabilirsin. Benim param yoktu :)
360'lık fazla gelir diyorsan, sıvı soğutmayı 240'lık Thermalright seçebilirsin. Ben ısınmadan çok çektim uğraşmak istemedim. Buzdolabı gibi kasa şu anda.
2 tane M.2 slot var seçtiğim anakartta, istediğiniz gibi.
PSU da seçtiğim kasayla geliyor 750W gayet yeterli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240428_154100_Gallery.jpg
    Screenshot_20240428_154100_Gallery.jpg
    172,6 KB · Görüntüleme: 55
Ekran kartını da 1300 verip RGB'li Game bir şey modelini alabilirsin. Benim param yoktu :)
360'lık fazla gelir diyorsan, sıvı soğutmayı 240'lık Thermalright seçebilirsin. Ben ısınmadan çok çektim uğraşmak istemedim. Buzdolabı gibi kasa şu anda.
Bende bu kasayı almayı düşünüyorum herhangi bir eksisi var mı ? Sıcaklık,malzeme kalitesi,fan kalitesi vs.

Dandik sıvı soğutucu alacağına sağlam kule tipi al.
valla kendime gore duzenleyince 76bine cikti kasa 😅

hocam hayirli olsun.Uzerinde pek oynama yapmak istemedigim icin anakart , ram , sivi sogutma vs aliyorken duzgun bir sey olsun istiyorum kendime gore duzenleyince 76bine cikti 😀

Hocam tavsiyem birazcık daha zorlayıp 4080'e yonelmeniz. Arada cok fark yok ama daha future proof olup uzun sure kullanırsınız. Bence 7800x3D idare eder özellikle FSR kullandığınız zaman yapay zeka Frame Generation ile beraber darboğazı azaltıyor belki izlemişsinizdir bazı testleri, 4090 ile i3 kullanıyor adam ama DLSS sayesinde aşırı darboğaz yaşamıyor (tabii ki ideali 7900 ama 7800 idare eder en fazla yüzde 10 civarı kayıpla)

Hocam tavsiyem birazcık daha zorlayıp 4080'e yonelmeniz. Arada cok fark yok ama daha future proof olup uzun sure kullanırsınız. Bence 7800x3D idare eder özellikle FSR kullandığınız zaman yapay zeka Frame Generation ile beraber darboğazı azaltıyor belki izlemişsinizdir bazı testleri, 4090 ile i3 kullanıyor adam ama DLSS sayesinde aşırı darboğaz yaşamıyor (tabii ki ideali 7900 ama 7800 idare eder en fazla yüzde 10 civarı kayıpla)
Hocam cok arastirdim ama 4070ti superin de uzecegini sanmiyorum bence 4080e ihtiyacim yok aradaki fark gereksiz fazla zaten 2k ve %90 oyun icin kullanacagim bir sistem istiyorum

En son soyle bir sey cikti ortaya anlarim diyen bir elestiri yapabilir mi su yanlis secim veya sunu yukselt gibisinden ya da cidden bu paralara cikildiktan sonra 4080 zorlamali miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_2561.png
    IMG_2561.png
    111 KB · Görüntüleme: 40
Tuhaf ama her şeyde bir arıza çıkabiliyor ki hocam. Bütçe sınırlı, işe yarar soğutma + daha kaliteli bileşenler daha mantıklı değil mi?

Bende bu kasayı almayı düşünüyorum herhangi bir eksisi var mı? Sıcaklık, malzeme kalitesi, fan kalitesi vs.

Hocam daha dun geldi, 3DMark ile GPU ve ufak da olsa CPU testi yaptım, ayni ekran karti ve islemci ile twst yapanlarin ortalamanın bir tık uzeri skor aldım. Isinma sorunu hiç yok, RAM'leri EXPO tweaked e çektim, hiçbir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesi olarak çok beğendik. Butceniz varsa 2 önceki mesajımda yazdığım özelleştirmeleri ve belki kule tipi sogutma vs. tercihinize göre düşünebilirsiniz.
Windows açılma suresi 8 saniye tam hazır olma suresi 28 saniye. 28 de düşer aslında da ben Armoury Crate vs indirdim fan ayarları için ondan biraz geç açılıyor sanırım. Simdilik diyebileceklerim bu kadar(OS: Windows 11 Pro)

Tuhaf ama her şeyde bir arıza çıkabiliyor ki hocam. Bütçe sınırlı, işe yarar soğutma + daha kaliteli bileşenler daha mantıklı değil mi?

Hocam daha dun geldi, 3DMark ile GPU ve ufak da olsa CPU testi yaptım, ayni ekran karti ve islemci ile twst yapanlarin ortalamanın bir tık uzeri skor aldım. Isinma sorunu hiç yok, RAM'leri EXPO tweaked e çektim, hiçbir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesi olarak çok beğendik. Butceniz varsa 2 önceki mesajımda yazdığım özelleştirmeleri ve belki kule tipi sogutma vs. tercihinize göre düşünebilirsiniz.
Windows açılma suresi 8 saniye tam hazır olma suresi 28 saniye. 28 de düşer aslında da ben Armoury Crate vs indirdim fan ayarları için ondan biraz geç açılıyor sanırım. Simdilik diyebileceklerim bu kadar(OS: Windows 11 Pro)
Soğutucusu bi tık kaliteli al.Fan sesi yapıyor,ayrıca kasa ayaklarına kauçuk takmak gerekiyor,fare klavyede titreme var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı