650W PSU R5 1600 AF RTX 2060 sistemi besler mi?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Dün aldığım ekran kartını test ettim. FurMark sıcaklık değerleri 65'i geçmedi. Ekran kartının güvenlik etiketi duruyordu içi hiç açılmamıştı. GPU-Z ile BIOS kontrolü yaptım onda da sıkıntı yoktu. Sonra oyunlara geçtim Forza FIFA GTA 5 sıkıntısız oynadım. Ama sabaha doğru 04:00 civarları PUBG girdiğimde normal oyunu oynadım tam biri beni vurdu öldürdü bilgisayar bir anda kapandı. Klavye mouse ışıkları söndü kendini tekrardan başlattı sistem. Forumda oyun oynarken kapandı diye arattığımda ya PSU'ya da GPU kaynaklı olduğunu söylüyorlar. E ekran kartına baktığımda gördüğüm kadarı ile sorunsuz. PSU kısmında ise elimdeki sistemi aşağı yazacağım. 650W ama kalitesinden dolayı mı yoksa güç olarak mı beslemiyor anlayamadım. Sizlere bir danışmak istedim. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
Not: İşlemciyi değişeceğim zaten o aklımda darboğaz konusundan dolayı. İşlemci ile alakalı yazmazsanız sevinirim.
Sistemim;
MSI B450M-A-PRO Max || AMD Ryzen 5 1600 AF || MSI GeForce RTX 2060 Super 8 GB || Sharkoon 650W 80 Plus || 240GB SanDisk SSD + 500GB WD Blue HDD + Samsung 870 EVO 1TB SSD || 2x8GB 3200MHz PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB.

Hocam işlemci max. sıcaklığa ulaşıp kendini kapatmış olabilir. Darboğaz vs. olduğunu sanmıyorum.

Hocam tam o sırada elektrikler gidip gelmiş olma ihtimali var mıdır?

Bizim burada geceleri o saatlerde çok sık anlık gidip gelme durumu oluyor bende SSD ölecek diye korkuyorum tam bir saniyelik kesinti oluyor bu aralar.

Hocam işlemci Max. Sıcaklığa ulaşıp kendini kapatmış olabilir. Darboğaz vs. olduğunu sanmıyorum.

Aslında bu aklıma gelmemişti ama olabilir hocam. 68-72 aradı seyrediyor oyunda iken. Ama bu derecelerde kendini kapatır mı bilmiyorum.

Bizim burada geceleri o saatlerde çok sık anlık gidip gelme durumu oluyor bende SSD ölecek diye korkuyorum tam bir saniyelik kesinti oluyor bu aralar.

Elektrik vardı hocam gece lambası yanıyordu. Gitmedi yani.

Aslında bu aklıma gelmemişti ama olabilir hocam. 68-72 aradı seyrediyor oyunda iken. Ama bu derecelerde kendini kapatır mı bilmiyorum.

72 de kapatmaz ama yüksek bir sıcaklık olarak görülebilir termal macun değişimi ve fan temizliği yaptığınız zaman gözle görülür bir azalma olacaktır ama 72 derecede hiçbir işlemci de kendini kapatmaz.

72 de kapatmaz ama yüksek bir sıcaklık olarak görülebilir termal macun değişimi ve fan temizliği yaptığınız zaman gözle görülür bir azalma olacaktır ama 72 derecede hiçbir işlemci de kendini kapatmaz.

Şu an tekrar girdim oyuna güncel sıcaklık bildiriyorum 79 derece.

79 dereceyi hiç geçmedi. Oyunu da tamamladım. Büyük ihtimal çok çok hızlı bir elektrik kesintisi oldu. Veya başka bir şey. Ama yeni işlemci alırsam iyi bir soğutucu şart gibi duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı