Syrblo

Decapat
Daha fazla  
1 senedir 6S kullanıyorum babamdan kaldı ondan önce de amcam kullanmış yaklaşık 5-6 senelik bir kullanılmışlığı var. Yeni telefon almam pek mümkün değil. Ki yeni telefonu da Android almak istemiyorum 7-8K'ya alacağım Android 6S kadar memnun etmez gibi geliyor daha önce IPhone'a laf ediyordum ama hakkını almışım taş gibi telefonlarmış.

Şu anda telefonla ilgili 3 tane sıkıntım var en önemlisi bataryası aktif kullanımda 1.5-2 saat gidiyor ağır bür oyun oynamıyorum. Hatta telefonda oynadığım oyun mayın tarlası ve Clash Royale sadece onları da çok oynamıyorum. Instagram'da 1 saat kalan zamanda da diğerlerini oynadığım zaman bitiyor pil. Evet Instagram çok yiyor bataryayı ama 2 saat de normal gelmiyor bundan önce daha uzun süre dayanıyordu. Artık yanımda powerbank olmadan dışarıya çıkamıyorum.

2. Problem Home tuşu çalışmıyor çok önemli değil assitive touch kullanıyorum ama biraz yavaş çalışıyor o tuştan. İ

3. Problem telefon bazen -sebebini ve zamanını tam kestiremiyorum ama her gün çektiğim bir problem- örneğin internette bir şeyi kaydırırken yavaş yavaş parmağımı kaydırdığımda veya kaydırdıktan sonra basılı tuttuğumda sanki parmağımı milimetrik oynatıyor gibi tepki veriyor. Bazen ekranda rastgele yerlere tıklayabiliyor.

Muhtemelen yakın bir zamanda bataryayı değiştireceğim. Deji almayı düşünüyorum. İnternette iyi yorum var kötü yorum var ama 2 saat pil ömründen iyidir diye tahmin ediyorum. Amcamın arkadaşı batarya ve Home tuşunu toplam 1000 liraya hallederim deniş ama fiyat gereksiz pahalı geldi. İnternette reklamını gördüm ama hiç deneyim etmediğim FPPRO bile ikisini 750 gibi bir fiyata yapıyormuş (İstanbul'da değilim kargoyla göndermem gerekir FPPRO'ya o da uzun sürer muhtemelen). Buradaki seçenekler ya kendim değişeceğim ya da kendim alıp gözümün önünde tamir edecek telefoncu bulabilirim (özür dilerim telefonculara güvenemiyorum). Ya da bir diğer seçenek FPPRO ama onun için en az 3-4 gün beklemem gerekecektir fazla sıkıntı değil ama diğer seçeneklerden farksızsa beklemeye değmez.

Bu konuda tavsiyenizi bekliyorum. Eğer bataryayı değiştirirsem belki yanında Home tuşu da alır hazır içini açmışken onu da değiştiririm.

Telefon hakkında ek bilgi daha önce 1 kez ekran değişmişti ben kullanırken siyah ekran verdi dokunmatik ve telefon çalışıyordu. Babam bir arkadaşından çıkma bir ekran taktırmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama 3D touch çalışıyor eğer ilişkililerse. Touch ID çalışıyordu ilk değiştiğinde sonra bir anda tuş bozulda Touch ID çalışıyordu o da bozulunca değiştireyim dedim değiştirince Touch ID düzelmiyormuş ama tuş sa 1-2 sonra bozuldu şu anda hala tuşum bozuk(eski tuşu atmadım diye hatırlıyordum ama bulamadım)

Öncelikli olarak batarya tavsiyenizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 senedir 6S kullanıyorum babamdan kaldı ondan önce de amcam kullanmış yaklaşık 5-6 senelik bir kullanılmışlığı var. Yeni telefon almam pek mümkün değil. Ki yeni telefonu da Android almak istemiyorum 7-8K'ya alacağım Android 6S kadar memnun etmez gibi geliyor daha önce IPhone'a laf ediyordum ama hakkını almışım taş gibi telefonlarmış.

Şu anda telefonla ilgili 3 tane sıkıntım var en önemlisi bataryası aktif kullanımda 1.5-2 saat gidiyor ağır bür oyun oynamıyorum. Hatta telefonda oynadığım oyun mayın tarlası ve Clash Royale sadece onları da çok oynamıyorum. Instagram'da 1 saat kalan zamanda da diğerlerini oynadığım zaman bitiyor pil. Evet Instagram çok yiyor bataryayı ama 2 saat de normal gelmiyor bundan önce daha uzun süre dayanıyordu. Artık yanımda powerbank olmadan dışarıya çıkamıyorum.

2. problem Home tuşu çalışmıyor çok önemli değil assitive touch kullanıyorum ama biraz yavaş çalışıyor o tuştan. İ

3. problem telefon bazen -sebebini ve zamanını tam kestiremiyorum ama her gün çektiğim bir problem- örneğin internette bir şeyi kaydırırken yavaş yavaş parmağımı kaydırdığımda veya kaydırdıktan sonra basılı tuttuğumda sanki parmağımı milimetrik oynatıyor gibi tepki veriyor. Bazen ekranda rastgele yerlere tıklayabiliyor.

Muhtemelen yakın bir zamanda bataryayı değiştireceğim. Deji almayı düşünüyorum. İnternette iyi yorum var kötü yorum var ama 2 saat pil ömründen iyidir diye tahmin ediyorum. Amcamın arkadaşı batarya ve Home tuşunu toplam 1000 liraya hallederim deniş ama fiyat gereksiz pahalı geldi. İnternette reklamını gördüm ama hiç deneyim etmediğim FPPRO bile ikisini 750 gibi bir fiyata yapıyormuş (İstanbul'da değilim kargoyla göndermem gerekir FPPRO'ya o da uzun sürer muhtemelen). Buradaki seçenekler ya kendim değişeceğim ya da kendim alıp gözümün önünde tamir edecek telefoncu bulabilirim (özür dilerim telefonculara güvenemiyorum). Ya da bir diğer seçenek FPPRO ama onun için en az 3-4 gün beklemem gerekecektir fazla sıkıntı değil ama diğer seçeneklerden farksızsa beklemeye değmez.

Bu konuda tavsiyenizi bekliyorum. Eğer bataryayı değiştirirsem belki yanında Home tuşu da alır hazır içini açmışken onu da değiştiririm.

Telefon hakkında ek bilgi daha önce 1 kez ekran değişmişti ben kullanırken siyah ekran verdi dokunmatik ve telefon çalışıyordu. Babam bir arkadaşından çıkma bir ekran taktırmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama 3D touch çalışıyor eğer ilişkililerse. Touch ID çalışıyordu ilk değiştiğinde sonra bir anda tuş bozulda Touch ID çalışıyordu o da bozulunca değiştireyim dedim değiştirince Touch ID düzelmiyormuş ama tuş sa 1-2 sonra bozuldu şu anda hala tuşum bozuk(eski tuşu atmadım diye hatırlıyordum ama bulamadım)

Öncelikli olarak batarya tavsiyenizi bekliyorum.

iPhone 7 için Deji batarya kullanmıştım 2 sene gayet iyi idare etti fakat 2 senenin sonunda tekrar yoğun kullanımda 2-3 saatte bitmeye başladı. Genel olarak ama güzel bir batarya markası öneririm. Ayrıca geçebiliyorsanız iPhone 7'ye geçmenizi de tavsiye ederim elinizdekini çıkartıp. Tuşuna falan da ekstra para vereceğinize bulabilirseniz temiz bir 2.el iPhone 7 daha iyi olabilir. Ben hala kullanıyorum ve canavar gibi cihaz. Hala memnunum.

iPhone 7 için Deji batarya kullanmıştım 2 sene gayet iyi idare etti fakat 2 senenin sonunda tekrar yoğun kullanımda 2-3 saatte bitmeye başladı. Genel olarak ama güzel bir batarya markası öneririm. Ayrıca geçebiliyorsanız iPhone 7'ye geçmenizi de tavsiye ederim elinizdekini çıkartıp. Tuşuna falan da ekstra para vereceğinize bulabilirseniz temiz bir 2.el iPhone 7 daha iyi olabilir. Ben hala kullanıyorum ve canavar gibi cihaz. Hala memnunum.
İphone 6s'i bırakıp 7'e geçmiş çok gereksiz geldi bana arada çok büyük bir fark yok 7 almadan önce bunu satmam lazım o da zor.
Telefon artık ömrünü doldurmuş, Deji Max ile biraz hayat verirsin. Kaç GB idi bu arada?
64gb telefon evet miladınu doldurdu ama yapabileceğim bir şey yok yeni telefon almam çok zor. Eğer almak istersem de elimdekini çıkartmam lazım bunu alacak da olmaz. O yüzden 1-2 sene daha idare etmesi memnun eder beni.

7 8k ya alıcağın android 6 senelik 6s den daha çok memnun eder merak etme ve 1500 liralık telefona 750 lira tamir masrafı yapmaya gerek var mı?
Arkadaşımın 12k'lık android telefonu bile memnun etmezken bu pili bitik telefon daha çok memnun ediyor. Maalesef ki 6 senelik iphone 2 senelik android'den iyi. Eğer şu anda android telefon alsam dikkatimi nothing phone çekiyor o da çok pahalı o yüzden 6s'den devam edicem muhtemelen.

iPhone 6S'i bırakıp 7'e geçmiş çok gereksiz geldi bana arada çok büyük bir fark yok 7 almadan önce bunu satmam lazım o da zor.

64 GB telefon evet miladınu doldurdu ama yapabileceğim bir şey yok yeni telefon almam çok zor. Eğer almak istersem de elimdekini çıkartmam lazım bunu alacak da olmaz. O yüzden 1-2 sene daha idare etmesi memnun eder beni.

Dostum hiç öyle düşünme piyasada hala iPhone 6'lar 6S'ler geziyor ve alıcısı da oluyor. 7'ler de öyle. Ben bütçen azsa diye dedim. Yoksa tabii ki en az SE2 veya iPhone XR gibi cihazlar alman daha iyi.

Dostum hiç öyle düşünme piyasada hala iPhone 6'lar 6S'ler geziyor ve alıcısı da oluyor. 7'ler de öyle. Ben bütçen azsa diye dedim. Yoksa tabii ki en az SE2 veya iPhone XR gibi cihazlar alman daha iyi.
Doğru diyorsun her kör satıcının kör alıcısı olur ama hazır alışmışım bu telefona 1 üst model için değişmeye gerek yok diye dedim. İphone xr veya SE2 çok güzel telefonlar ama bunu satıp üzerine en az 4-5k koymam lazım ona da bütçem yeter mi bilemiyorum hiç aklıma getirmedim telefon değiştirmeyi o yüzden bir bütçe söyleyemem telefon piyasasından da uzağım.

İnternette 6 ay sonunda telefon eskisinden kötü oldu filan diyenler olmuş ondan dolayı korkup foruma yazdım. 1 sene bile götürüyor olsa yeridir 800 döngülü batarya 1-1.5 sene ancak götürür. Tavsiyen nedir?

Hocam home tuşunu yaptırsanız bişe tekrar bozulma ihtimali çok yüksek. 6 serisinde kronik problem home tuşu.
100-150 liraya değer mi ve ne kadar dayanır ortalama? Batarya için tavsiyen var mı?

Son düzenleme:
100-150 liraya değer mi ve ne kadar dayanır ortalama? Batarya için tavsiyen var mı?
Batarya için bir şey diyemem benim eski 6'nın bataryasını telefoncu değiştiriyordu. Home tuşu olmadan yapamıyorsanız bence değer ama ben assative touch özelliği beni götürür derseniz yaptırmayın derim. Ben assative'yi kullanıyordum hocam. Bunun yanında siz bu cihazı daha ne kadar kullanacaksınız hocam? Apple eski telefonlardan desteğini kestiği için bir süre sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Geri
Yukarı