7 km yol için elektrikli araç önerisi

Kaç dakika sürüyordu ev okul arası?

Otobüs ile 1 saat ve çanta ağır olduğu için bir de ayakta havasız bir şekilde gitmek zorunda olduğum için bir daha otobüse binmeyi düşünmüyorum okula giderken. Bisiklet ile 15 dk sürüyor. Okulun 1 km civarı bir yaması var bir de. Bayağı dik bir yama. Ama pedala biraz destek verirseniz yorulmadan çıkabiliyorsunuz. Otobüste çoğunlukla ayakta gitmek zorunda oluyorum. Yaşlılar zaten her yeri kapmış oluyor. Kapmasa bile yer veriyordum. İki aktarma yapıyordum bir de. Çanta da ağır olduğu için çok yoruyordu. Bir de o kadar sıkış sıkıştı ki zar zor ayakta durmaya çalışıyordum o çantayla. 1 hafta bu şekilde çekilir de mesela yağmurlu günlerde falan. Ama sürekli olunca çok yorucu oluyor. Bisikletin bir diğer güzel yanı da zevk vermesi ve spor yapıyor olmam. Ben şiddetle tavsiye ediyorum bu tarz bir şeyi. Otobüse bir daha binesiniz gelmiyor.

Otobüs ile 1 saat ve çanta ağır olduğu için bir de ayakta havasız bir şekilde gitmek zorunda olduğum için bir daha otobüse binmeyi düşünmüyorum okula giderken. Bisiklet ile 15 dk sürüyor. Okulun 1 km civarı bir yaması var bir de. Bayağı dik bir yama. Ama pedala biraz destek verirseniz yorulmadan çıkabiliyorsunuz. Otobüste çoğunlukla ayakta gitmek zorunda oluyorum. Yaşlılar zaten her yeri kapmış oluyor. Kapmasa bile yer veriyordum. İki aktarma yapıyordum bir de. Çanta da ağır olduğu için çok yoruyordu. Bir de o kadar sıkış sıkıştı ki zar zor ayakta durmaya çalışıyordum o çantayla. 1 hafta bu şekilde çekilir de mesela yağmurlu günlerde falan. Ama sürekli olunca çok yorucu oluyor. Bisikletin bir diğer güzel yanı da zevk vermesi ve spor yapıyor olmam. Ben şiddetle tavsiye ediyorum bu tarz bir şeyi. Otobüse bir daha binesiniz gelmiyor.
Hocam siz hangi markayı kullanıyorsunuz? Alırsam gaz pedalı takmalı mıyım?

Hocam siz hangi markayı kullanıyorsunuz? Alırsam gaz pedalı takmalı mıyım?

Ben RKS skyjet Nitro kullanıyorum. Gaz pedalı gibi fuzuli bir masrafa gerek yok. Çünkü hiçbir etkisi yok. Zaten boşta çevirir gibi çevirirseniz aynı şeye denk geliyor. Bazı modellerde gaz kolu takınca hızı 35, 36'dan 40'a çıkıyor diye bir duyum almıştım. Eğer ki böyle bir durum varsa alınabilir. Aksi takdirde alınmaz. Hem pedalları çevirme hareketi yaparak eklemler de çalışıyor. Ufak da olsa spor yapmış ve hamlaşmamış olursunuz. Önerim gereksiz masraf yapmak yerine zincir alınmasıdır. Bir de kancalı lastik alın 2 tane. Arkaya çantayı atıp bağlarsınız. Bir tane alırsanız tam sıkı olmuyor. Bu sebeple iki tane alın kancalı lastikten.

Yeni konular

Geri
Yukarı