7000 TL AMD sistem toplama önerisi

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kardeşimle PC konusunda anlaşamıyoruz. Benim topladigim ihtiyar DDR3'e konup duruyor. Kendisinin de biriktirdiği 7000 TL parası var. AM4 bir sistem toplamak istiyorum.

İlk başta 4500 TL'ye mâl olan bir 3'lü buldum bu alınır mı diye size danışayım. R5 2600, A320 M.2 destekli, 16 GB GB SKIL2133 MHz kutulu urunler.

Bu Param Güvende'yle gelecek. PSU ve elimdeki dandik HDD'yi takip çalışıyor mu diye kontrol ederim. Fiyatı sizce nasıl?

Onun dışında R5 3600'e 3K fiyat yazmışlar en düşük, çok da bulamıyorum zaten sarı sitede.

Anakart M.2 destekli olsun, ister A320 isterse B450 olsun fark etmiyor.

RAM 16 GB MHz değeri de 3200 olmasını istiyorum. AMD'de MHz değerlerinin yüksek olması FPS'e etki ediyor diye biliyorum.

Ekran kartı ya sonralara kalacak RX6600 gibi bir kral olacak. (darboğaz yapar mı bilmiyorum.) Ya da şimdi idareten RX550 falan takarım.

Sizden istediklerim: Anakart, işlemci, darboğaz yapmayacak ekran kartı önerisi, RAM marka önerisi, SSD marka önerisi, PSU markası önerisi, kasayı en sona bırakacağız belki para bile yetmez.

650 watt fazla gelir buna 450 500 watt kafi. Ayrıca bitpazarı gibi yerlerden kesinlikle bilgisayar parçası almayın.
Hocam arkadaş yine aynı adamdan 700w +80 bronz mu silver mi ne high power aldiydi 1 yıldır kullanıyor bir sorununu gormedik. Adamla ticaretimiz var parcalari test edip geliyor. Sorun çıkmadı çıkmazda inşallah. Zaten 6 ayda 1 karşılaşıyoruz orda da alıyoruz. 🤣

Bit pazarından ucuza düşürüldüğünde olma olasılığı %0000,1 olsa da rtx bile alınır. Hiç değilse hurdasini satarsın yine para.

Geri
Yukarı