7000 TL civarına laptop

• Konuyu başlatan Wade
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
7000
Kalitesi nasıl? Leğen diyorlar.

Bir de anakart ısısı yüksek derecelere çıkıyormuş sanırım.

Sizde böyle sorunlar oluyor mu hocam? Çoğu kişi kalitesinin dandikliğinden şikayetçi.

Ne yaparken, kaç dereceye çıkıyormuş? Anakart sıcaklığı zaten olası bir durum bileşenler normal durumda 50 derece civarı, petek yanı gayet normal bir durum. Bu ürünün muadilleri aynı kasayla yurt dışında da satılıyor. 700-800' dolarlık bir laptoptan bahsediyoruz ve giriş seviyesi bir laptop. Ben çizim yaparken 80 derece civarı ki dereceyi öyle takip etmem fan sesi artarsa ancak merak edip bakarım. Yıllarca başka markalarda önerdim ancak son zamanlarda özellikle fiyatından dolayı başka seçenek yok maalesef.

Tamam hocam 8 bin e ikna edebilirsem eğer bunlara bakacağım teşekkürler.
Ne yaparken, kaç dereceye çıkıyormuş? Anakart sıcaklığı zaten olası bir durum bileşenler normal durumda 50 derece civarı, petek yanı gayet normal bir durum. Bu ürünün muadilleri aynı kasayla yurt dışında da satılıyor. 700-800' dolarlık bir laptoptan bahsediyoruz ve giriş seviyesi bir laptop. Ben çizim yaparken 80 derece civarı ki dereceyi öyle takip etmem fan sesi artarsa ancak merak edip bakarım. Yıllarca başka markalarda önerdim ancak son zamanlarda özellikle fiyatından dolayı başka seçenek yok maalesef.

Zaten beni de asıl cezbeden yanı fiyatına karşı sunduğu şeylerdi 120 Hz ve 1650 Tİ olması. Aklımda Amazon'dan attıkları Acer da var o da 144 Hz ve 1650 Tİ'dı. Ancak yurtdışından almak bana pek sıcak gelmedi.

Zaten beni de asıl cezbeden yanı fiyatına karşı sunduğu şeylerdi 120 Hz ve 1650 Ti olması. Aklımda Amazon'dan attıkları Acer da var o da 144 Hz ve 1650 Ti'dı. Ancak yurtdışından almak bana pek sıcak gelmedi.

Favorim budur.

Favorim budur.

RAM'ler 2x4GB olarak geliyor.

Zaten beni de asıl cezbeden yanı fiyatına karşı sunduğu şeylerdi 120 Hz ve 1650 Ti olması. Aklımda Amazon'dan attıkları Acer da var o da 144 Hz ve 1650 Ti'dı. Ancak yurtdışından almak bana pek sıcak gelmedi.

Marka takıntısı olmadan karar vermelisin. Değiştirilemeyen donanımları olabildiğince yüksek almaya bak. Ryzen 5 4600h ile 10200h denk gibi ancak AMD bir tık daha önde ben yıllardır Intel alışkanlığımdan vazgeçmedim. Fiyat aralığında uygun bulursan deneyebilirsin.

Katılmıyorum, 95'ten sonrası tehlikelidir. Üreticilerin normal demesi bunun normal olduğu anlamına gelmez.
80 altı-->Gayet güzel.
90 altı-->Güzel.
90-95-->Yüksek ancak throttle yapmıyorsa çok büyük bir sorun değil.
95-105-->Tehlikeli ve çok yüksek, normal değil.

Hocam zaten tehlikeli ısıda laptop kendini kapatır.
Açıkçası oyun oynarken ben işlemci sıcaklığını açmıyorum dertte etmiyorum bu yüzden.😀😀

Geri
Yukarı