7000 TL'ye sistem toplama

7000 TL bütçe ile AMD sistem toplanmaz. Ekran kartı da illa Nvidia olacak değil. Ses kartı, hoparlör gibi işine yaramayacak donanımları çıkardığın zaman bütçene denk gelecektir:

Üst Seviye Oyun Sistemleri
  • İşlemci: Intel Core i7-4790K / AMD FX-9590
  • Anakart: MSI Z97 Gaming 7 / ASUS Crosshair V Formula
  • Ekran Kartı: Powercolor R9 290X PCS+ / ASUS GTX780 Ti DirectCU II
Ortak Bileşenler

• Bellek: GSKILL RipjawsX 16GB (2x8GB) 1600MHz
  • Sabit Sürücü: Samsung 840 Evo 250GB / WD Caviar Black 1TB
  • Ses Kartı: Creative SB ZxR
  • Hoparlör: Logitech Z-906 5+1
  • Monitör: ASUS 27” VG278HR
  • Klavye/Fare: Logitech G710+ Mechanical – Thermaltake TT Esports Black Element
  • Kasa: Corsair Graphite 760T
  • Güç Kaynağı: Cooler Master G750M 80+ 750W
  • Toplam: (Intel) 8900 TL (4191$) / (AMD) 9538 TL (4491$)

Daha geçen gün Recep Baltaş ve Ali Güngör 7000 TL'ye güzel bir sistem topladılar. AMD'de ısrarcı olmanız gerekmiyor. Bence tavsiye kısmını da atlayıp doğrudan o sistemi toplayın. Normalde tavsiye edilen sistemlerin videosunu da bulamazsın. Bu da onların sana kıyağı olsun :)

İntel'de kasmalar oluyormuş i7 de bile öyle duydum arkadaşım şuan intelin en iyisini kullanıyor ve kasma oluyormuş o yüzden AMD seçtim. Testlerde felan hep AMD önde olduğu için AMD toplamak istiyorum. :)

Eğer anakartla uyumsuz bir işlemci tercihinde bulunmadıysa ya da başarısız bir O.C. sürecinden geçmediyse biraz askıda kalan bir iddia. Aksi halde üründe bir sorun vardır ve garantiye göndermeden kullanıyorsa yine arkadaşının sorunu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı