750W Aerocool VX Plus 750 alınır mı?

ZA12AIMBOT

Centipat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS MEGALODON RTX 3060 Ti
INTEL İ5-12400F
NZXT X53 240MM AIO
XPG SPECTRIX D41 4133 MHZ CL 19 2X8
ASUS H610M-A D4
1 TB WD HDD
SEAGATE FIRECUDA 510 NVMe 250 GB M.2 SSD
HIGH POWER ELITE 750w 80+ BRONZE PSU
ASUS GX 601 ROG STRIX HELIOS CASE
Arkadaşlar iyi sosyaller. Öncelikle olayın tam ne olduğunu anlamak için bir önceki konuma bakabilirsiniz diyerekten hemen özet geçiyorum; 5 yıldır Xigmatek 500 PSU kullanmamın sonucunda sanırım artık emekli etme vaktim geldi. Çünkü "sanırım" sistemime yetmiyor (12400F RTX3060 Ti). Sanırım dememin sebebi ise tam emin olamamam. Oyundayken aniden PC mavi ekran veriyor veya kapanıyor Kernel Power hataları almış başını gidiyor, haliyle PSU alma vaktimin gelmiş olduğunu anladım. Şimdi benim öyle pek bütçem yok 1690 TL bütçem var. Niyetim 2. el PSU almaktı lakin 2. ellere bakıp C4'lerin 1200-1300 lira olduğunu görünce dedimki madem öyle sıfır bir şey alayım bari diye. Sıfırlara bakıyorum 650W Aerocool alma niyetim vardı lakin bütçemin 750W aerocoolada yettiğini görünce ve ileriye yatırım kafasıyla 750W olan versiyonunu almayı planlıyorum şu an için. Çünkü ileride bir RTX 3080 falan da düşünüyorum açıkçası. Tekrardan PSU almak zorundada kalmam hem. Bütçemde 1690 dediğim gibi 1 TL çıkamıyorum. Hani varsa daha iyi bir şey gözümden kaçmış önerin lakin gidip 550W 650W falan atmayın dediğim gibi ekran kartı değiştirdiğim gibi bu sefer tekrardan PSU almam gerekecek. 1 taşta 2 kuş vurmak istiyorum hem şu lanet sorunlardan kurtulmak hem de ileriye yatırım yapmak istiyorum. Bu PSU'yu birazdan alacağım almadan önce konu açmak istedim beni yarı yolda bırakır mı arkadaşlar? https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-aerocool-vx-plus-ae-vxp750-750-w-fiyati,480841114.html veya bütçe dahilinde daha iyi bir şey varsa 700-750W önerebilirsiniz. Ama sanırım yok gibi baktım çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
O PSU alınmaz o bütçede size fayda sağlayacak PSU'da yok, ne yapın edin, bütçe arttırın, borç alın, şu PSU'yu alın.

O PSU alınmaz o bütçede size fayda sağlayacak PSU'da yok, ne yapın edin, bütçe arttırın, borç alın, şu PSU'yu alın.

E tamam bari hocam almıyorum az daha deli olayım madem mavi ekranlarla umarım değer. Birkaç güne bütçeyi çıkaracağım High Power'a. Üzmez değil mi hocam bilgim olsa da akıl akıldan üstün o yüzden soruyorum.

E tamam bari hocam almıyorum az daha deli olayım madem mavi ekranlarla umarım değer. Birkaç güne bütçeyi çıkaracağım High Power'a. Üzmez değil mi hocam bilgim olsa da akıl akıldan üstün o yüzden soruyorum.

Üzmez, zaten sizin paylaştığınız PSU 3080'i çalıştıramaz, yeterli çıkışı yok, bu PSU ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca mavi ekranın sebebi PSU olmayabilir, mavi ekran konusu açıp, minidump dosyasını paylaşın ona da bakılsın.

Üzmez, zaten sizin paylaştığınız PSU 3080'i çalıştıramaz, yeterli çıkışı yok, bu PSU ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca mavi ekranın sebebi PSU olmayabilir, mavi ekran konusu açıp, minidump dosyasını paylaşın ona da bakılsın.

Oho hocam az kafayı yemedik çözümü bulacağız diye. Minidump falan filan hak getire. Sistem resmen sorunun neden kaynaklandığını öğrenmemem için elinden geleni yapıyor. Ne test varsa neredeyse donanım değiştirme harici ne yapsam çözemedim. Aylardır uğraşıyorum. Artık sırasıyla donanım değiştirmeye başladım bakalım kara koyun PSU ile başlayayım dedim hem sorun PSU kaynaklı olmasa bile bir tesellim olacak. En azından diyecemki artık rahatlıkla sistemimi upgrade edebilirim diye. İlginiz için sağ olun bu arada.

@Marix hocam sizin önerinize kulak vererek dediğiniz ürünü aldım. Umarım hayrını görürüm. Kutusunu falan açtım bilmiyorum banamı öyle geldi ama çok kaliteli hissettiriyor bayağı da ağır bir PSU. Teşekkürler tekrardan.

Dosya Ekleri

• 1940782D-E22B-4E0C-8FD8-0B2432EBAB52.jpeg
    1940782D-E22B-4E0C-8FD8-0B2432EBAB52.jpeg
    112,1 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Oho hocam az kafayı yemedik çözümü bulacağız diye. Minidump falan filan hak getire. Sistem resmen sorunun neden kaynaklandığını öğrenmemem için elinden geleni yapıyor. Ne test varsa neredeyse donanım değiştirme harici ne yapsam çözemedim. Aylardır uğraşıyorum. Artık sırasıyla donanım değiştirmeye başladım bakalım kara koyun PSU ile başlayayım dedim hem sorun PSU kaynaklı olmasa bile bir tesellim olacak. En azından diyecemki artık rahatlıkla sistemimi upgrade edebilirim diye. İlginiz için sağ olun bu arada.

@Marix hocam sizin önerinize kulak vererek dediğiniz ürünü aldım. Umarım hayrını görürüm. Kutusunu falan açtım bilmiyorum banamı öyle geldi ama çok kaliteli hissettiriyor bayağı da ağır bir PSU. Teşekkürler tekrardan.

High Power İyi firma, o bütçede alınabilecek iyi bir PSU, hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı