Çözüldü 75W RTX 3050 ekran kartı 60W kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
ASUS TUF F15 laptopum var. RTX3050 GPU'ya sahip. Normalde ekran kartı 75W ama bu aralar 60W civarında kullanım oluyor. Önceden 75W civarında kullanılıyordu sanki şu an daha az FPS alıyormuşum gibi geliyor. Pil ile alakalı bir ayar mı değiştirdim bilmiyorum ne yapmam lazım?

• RTX 3050
  • i5 11400h
  • 8 GB RAM
  • 512 GB M.2 SSD

Ekran Görüntüsü (17).png

Nvidia 3D görüntü ayarlarında "Geri Yükle" seçeneğini seçip yeniden başlatıp dener misiniz. Bende de aynı model var ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Nvidia 3D görüntü ayarlarında "Geri Yükle" seçeneğini seçip yeniden başlatıp dener misiniz. Bende de aynı model var ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Değişen bir şey yok her oyunda 60w kullanıyor henüz 65 üstünü görmedim. Testlere bakıyorum 72-75 arası bende 60-65W.
@Radeon RX 5500M

Son düzenleme:
Sadece laptop, ama bu laptop Turkiye'de yok. En azindan bu konfigrasyonu yok. Ve Strix degil Zephyrus serisi.
Biliyorum da işlemci çalışma durumunu merak etmiştim. Bende de R9 5900HX var da. Dizi /film /video izlerken bile 4k mhzlerde çalışıyor. Sende de sanırım öyle. Pildeyken yada "type-c to dp" monitörle kullanırken sağlam çalışıyor işlemci. Onu soracaktım. Pilden çıkarmazsam dizi izlerken felan 1dk'da bir 1dk çalışıyor fanlar.

Artı -1 Eksi
Biliyorum da işlemci çalışma durumunu merak etmiştim. Bende de R9 5900HX var da. Dizi /film /video izlerken bile 4k mhzlerde çalışıyor. Sende de sanırım öyle. Pildeyken yada "type-c to dp" monitörle kullanırken sağlam çalışıyor işlemci. Onu soracaktım. Pilden çıkarmazsam dizi izlerken felan 1dk'da bir 1dk çalışıyor fanlar.

Silent mode actigim zaman calismiyor hic dizi film izlerken. Yorganin uzerine koyarsam ve hic nefes alamazsa 10dkda 1 bazen calisiyor. Ekran karti kullanan her seyde fanlari aciyor.

Geri
Yukarı