77.000 TL laptop önerisi

Elantragurmesi21

Zeptopat
Daha fazla  
Üniversiteye geçmeme iki yıl var ve üniversitede bilgisayar bölümü okursam bana yetecek türden bir laptop arıyorum. 4080 175 wat olması çok iyi olur HP düşündüm işlemciyi kısıtlıyor dediler, ASUS düşündüm çok ısınıyor dediler, MSI da çok pahalı. Ne yapmalıyım?

Tavsiye ederim.

Olsun hocam ne olacak. 2 yıl MSI Türkiye garantisi varmış.
Teşhir ürün alınmaz gelen giden parmaklayıp duruyor.
Üniversiteye geçmeme iki yıl var ve üniversitede bilgisayar bölümü okursam bana yetecek türden bir laptop arıyorum. 4080 175 wat olması çok iyi olur HP düşündüm işlemciyi kısıtlıyor dediler, ASUS düşündüm çok ısınıyor dediler, MSI da çok pahalı. Ne yapmalıyım?
Sana cevap vermem gerekirse dostum bütçen kötü 10-15k daha arttırıp kaliteli bir 4080 almanı tavsiye ederim ya da bütçeni yarıya düşürüp rtx 4060 alıp keyfine bakmanı isterim 4070 laptop alınmaz 4060 ile performans farkı yok denecek kadar az aynı şekilde 4090da alınmaz.RTX 4060 acer nitro 16 al ya da paranı biraz daha biriktirip arkadaşın attığı vectörü alabilirsin.Artık 14. nesil laptoplarda çıkmaya başladı parani biraz daha muhafaza edip 14.nesil rtx 4080 almanı tavsiye ederim 85-90klara çıkarsan çıkamam diyorsan rtx 4060 alabilirsin 13.nesil işlemci gayet besliyor.
Acer var paneli iyi ama işlemcisi yüksek olmasına rağmen düşük watt(55w diye okudum) koyuyorlar ama paneli kaliteli lakin yinede msi daha iyi.
Bütçe çıkmazsa lakin bu seride coil whine var ama fiyatına göre iyi.
90 bin tl verip yinede kusurlu cihaz istemiyorum yeni modelleri beklerim seneye alırım diyorsan
Premium bir şey için
Lakin bu model bazılarında ciyak ciyak bağırıyor yine coil whine var şans işi.

@Kalden teşekkür ederim bütçeyi arttıramam ama attığın ASUS ROG STRIX'i alsam 73 bin TL olanı üniversitede bilgisayar bölümünde yeniden laptop almam gerekirmi yoksa bu bana ağır işlerdede üniversite bitene kadar yeter mi?

@Kalden teşekkür ederim bütçeyi arttıramam ama attığın ASUS ROG STRIX'i alsam 73 bin TL olanı üniversitede bilgisayar bölümünde yeniden laptop almam gerekirmi yoksa bu bana ağır işlerdede üniversite bitene kadar yeter mi?
Elbette alınır hocam bende msi eğer indirime girmezse bu seriyi almayı düşünüyorum 12k fiyat farkına değmeyecektir keyifli kullanışlar dilerim ve evet güncel olarak alabileceğiniz en güçlü laptoplardan rtx 4090 tam bir balon kart aradaki fark %10-15 olmasına rağmen fiyat farkı genel olarak %50den fazla. Sizi uzun süreler götüreceğini temin ediyorum lakin ağır oyunlarda ekran kartı (coil whine) yapabiliyor lakin çok fazla bir ses olmuyor eğer ki çok fazla coil whine varsa iade talep edebilirsiniz genel olarak yorumlarından ve incelemelerinden fiyat olarak başarılı buluyorum.

Hocam aklıma gelmişken yazayım. Henüz almadıysanız MSI Vector 16 HX A13VHG-495TR i7-13700HX 16 GB 1 TB SSD RTX4080 16" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu modelde alınabilir güzel indirime girmiş geçen hafta 83k idi.

Elbette alınır hocam bende msi eğer indirime girmezse bu seriyi almayı düşünüyorum 12k fiyat farkına değmeyecektir keyifli kullanışlar dilerim ve evet güncel olarak alabileceğiniz en güçlü laptoplardan rtx 4090 tam bir balon kart aradaki fark %10-15 olmasına rağmen fiyat farkı genel olarak %50den fazla. Sizi uzun süreler götüreceğini temin ediyorum lakin ağır oyunlarda ekran kartı (coil whine) yapabiliyor lakin çok fazla bir ses olmuyor eğer ki çok fazla coil whine varsa iade talep edebilirsiniz genel olarak yorumlarından ve incelemelerinden fiyat olarak başarılı buluyorum.

Hocam aklıma gelmişken yazayım. Henüz almadıysanız MSI Vector 16 HX A13VHG-495TR i7-13700HX 16 GB 1 TB SSD RTX4080 16" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu modelde alınabilir güzel indirime girmiş geçen hafta 83k idi.
G16lar oyun oynarken biraz ses çıkarıyor bunun soğutması daha başarılı gibi. lakin paneli de bir tık zayıf değerlendirmede tutun derim. Soğutma kalitesi olarak ama msida iyidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı