7700XT için işlemci önerisi

Bütçe
15.000

partalcı

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32
Dostlarım Monster laptop bozulduğu için kafamın tası attı masaüstü toplamaya başladım. 7700XT ekran kartlı bir sistem toplayacağım. Bilgisayar mühendisliği okuduğum için Unity oyun tasarımı, genel kodlamalar, oyun, video çekim gibi işlemleri yapacağım bir işlemci bakıyorum. Aklımda Ryzen 9 7900X vardı ama sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bunlar alınabilecek en iyileri bence ama intel'in 14. nesil işlemcileri hala 10 nanometre kullandıkları için amd şu anda tercihim olurdu.

Son düzenleme:
Dostlarım Monster laptop bozulduğu için kafamın tası attı masaüstü toplamaya başladım. 7700XT ekran kartlı bir sistem toplayacağım. Bilgisayar mühendisliği okuduğum için Unity oyun tasarımı, genel kodlamalar, oyun, video çekim gibi işlemleri yapacağım bir işlemci bakıyorum. Aklımda Ryzen 9 7900X vardı ama sizin düşünceleriniz nelerdir?

İşin içinde oyun da varsa 7900x3D.

İşin içinde oyun da varsa 7900x3D.

Bunlar alınabilecek en iyileri bence ama Intel'in 14. nesil işlemcileri hala 10 nanometre kullandıkları için AMD şu anda tercihim olurdu.

Hocam peki işlemci düşürmek gerekir mi? Yani yok kardeşim bu kadarı gereksiz bir alt modellerden sana ayarlayalim der misiniz?

Hocam peki işlemci düşürmek gerekir mi? Yani yok kardeşim bu kadarı gereksiz bir alt modellerden sana ayarlayalim der misiniz?
Bütçenize göre en iyi performansı istiyorsanız bunlar en iyileri ama beni tavsiyem şudurki R7 7800X3D, R7 7700X veya i5 13600KF gibi işlemcilere gidip ekran kartınızı yükseltebiliriniz. Ekran kartı tarafındada gerek gücüyle gerek teknolojileriyle her zaman Nvidia tarafındayım ve unutmayınki bu işlemciler ısınan işlemciler bu işlemcilerede güçlü bir soğutma lazım olacak.

Daha önce i7 10750H ile sorun yaşamadım. Ama oyun videosu tarzı çekimler yapmayı seviyorum. i7 10750H bu konuda beni tatmin etmedi.

Mobil işlemciden çok bir şey beklememek lazım, 7800x3D veya 7900x3D ile kıyaslanamaz bile.

Şöyle daha anlaşılır olur, 7500F bile 10750H'den 2 kat daha güçlü.

Mobil işlemciden çok bir şey beklememek lazım, 7800x3D veya 7900x3D ile kıyaslanamaz bile.

Şöyle daha anlaşılır olur, 7500F bile 10750H'den 2 kat daha güçlü.

Yani onu demek istedim. Bu işlemciyle sorun yaşamadan işlerimi hallettim ki bahsettiğiniz işlemciler ile çok rahat hallederim. O yuzden acaba Ryzen 9 7900X yerine Ryzen 7 7800x3D mı alsam? Diye düşündüm.

Geri
Yukarı