7800x3D işlemci çok ısınıyor

frknyild

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Ekran kartı
Rtx 4090
Anakart
MSİ b650 gaming plus
İşlemci
Ryzen 7 7800x3d
İyi sosyaller, 7800x3D işlemci MSI MAG CoreLiquid C360 sıvı soğutma MSI 700r prospect kasa RTX 4090 ekran kartlı sistemim var. Ekran kartı hiç ısınmazken işlemci sıcaklığı boşta 60 oyunlarda 70 derecelere çıkıyor. Sistemi yeni toplamama rağmen bugün termal macunu da değiştirdim Cooler Master MasterGel Pro macun kullandım. Değişme olmadı hala aynı sıcaklıklar var. Pompa işlemciye tam oturuyor onu da kontrol ettim. Sorun neden olabilir?

İyi sosyaller, 7800x3D işlemci MSI MAG CoreLiquid C360 sıvı soğutma MSI 700r prospect kasa RTX 4090 ekran kartlı sistemim var. Ekran kartı hiç ısınmazken işlemci sıcaklığı boşta 60 oyunlarda 70 derecelere çıkıyor. Sistemi yeni toplamama rağmen bugün termal macunu da değiştirdim Cooler Master MasterGel Pro macun kullandım. Değişme olmadı hala aynı sıcaklıklar var. Pompa işlemciye tam oturuyor onu da kontrol ettim. Sorun neden olabilir?
Boştaki sıcaklığın sebepleri olabilir ama yükteki sıcaklık bir sorununuz olmadığını gösteriyor.

İyi Sosyaller, 7800x3D işlemci MSI MAG CoreLiquid C360 sıvı soğutma MSI 700r prospect kasa RTX 4090 ekran kartlı sistemim var. Ekran kartı hiç ısınmazken işlemci sıcaklığı boşta 60 oyunlarda 70 derecelere çıkıyor. Sistemi yeni toplamama rağmen bugün termal macunu da değiştirdim Cooler Master MasterGel Pro macun kullandım. Değişme olmadı hala aynı sıcaklıklar var. Pompa işlemciye tam oturuyor onu da kontrol ettim. Sorun neden olabilir?

Kasanın fotoğrafını atma şansınız var mı sıvı soğutmanın fanları ters bağlanmış olabilir

Bu tarz bir işlemci için yük altında gayet iyi bir değer ama boştaki sıcaklık olması gerekenin bi tık üstünde gibi, ama bir zararı olmaz.

Kasanın fotoğrafını atma şansınız var mı sıvı soğutmanın fanları ters bağlanmış olabilir.

Fana emin olamadım ama kasanın üstünde sıcak hava geldiğini hissedebiliyorum.

Muhtemelen boşta işlemcinin soğutucusu fan bile açmıyor. Önemli olan yük altındaki değerler ve 70 derece çok iyi bir sonuç.
Fanı otomatik %100 çalıştırıyorum yine de 57 58 derecenin altına düşmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_8195.jpeg
    IMG_8195.jpeg
    94,1 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı