7800x3D işlemci çok ısınıyor

Türk incelemelere çok güvenmem, yabancı kaynaklara bakmıştım ama oldu biraz net hatırlamıyorum.

Akvaryum tipi kasa değil hatta soğutması övünüldüğü için aldım kasayı.

Bayağı güzel soğutuyormuş, maşallah. 7800X3D bile olsa bir işlemci boşta 60 dereceyi görüyorsa orada suçlanacak bir soğutucu ya da kasa vardır.

7800X3D'nin esprisi zaten düşük güç tüketmesi. Mazallah 14900K falan takacak olsan yangın söndürme tüpüyle girişmen gerekir o PC'ye.

Bayağı güzel soğutuyormuş, maşallah. 7800X3D bile olsa bir işlemci boşta 60 dereceyi görüyorsa orada suçlanacak bir soğutucu ya da kasa vardır.

7800X3D'nin esprisi zaten düşük güç tüketmesi. Mazallah 14900K falan takacak olsan yangın söndürme tüpüyle girişmen gerekir o PC'ye.
Hocam kasa içi 22 derece.

Yükte çalışıp boşta çalışmamasının nasıl bir nedeni olabilir?

Ya da çalışma hızı diyelim biz ona. Soğutucu 60 derecede kaç RPM'de takılıyor, 70 derecede kaç RPM'de takılıyor onu kontrol edersin.

Belki 60 dereceye kadar %20 üzerine çıkmayacak şekilde ayarlı olduğundan yüksek takılıyordur. Bu kule tipi soğutucu da değil sıcaklığı ciddi anlamda emecek büyük bir bakır gövdesi bulunsun. İncecik plaka var ve tamamen sıvı soğutucunun pompa/fan performansına bağlı soğutma işlemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı