7800x3D sistemde yüksek sıcaklık

Açıkçası aynı sisteme sahip benzer kullanıcıların fikirlerini almak lazım ozellikle çogu kullanıcının B650 ve 7800x3D kullandıgını biliyorum dolayısıyla benzer problemler varsa göz ardı edilebilir ancak farklı sıcaklık degerlerine sahipsek bu kafa karıstırıcı olacak. Aşağıda iki farklı markanın macunlarından birini deneyecegim ya da farklı önerileriniz varsa ona göre de hareket edebilirim (sistem ile gelen kutudan cıkan macun Arctic MX -5 )?
Noctua NT NH1.
Thermal Grizzly - Kryonaut Extreme.
Ayrıca daha önce gerçekleştirilmiş bir test sonuçlarınıda diğer kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla paylasıyorum.
AIDA 64 (i9 10850)
Cinebench (Ryzen 7900x3D)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran görüntüsü 2024-04-27 181946.png

Ekran görüntüsü 2024-04-27 180910.png

Son düzenleme:
Açıkçası aynı sisteme sahip benzer kullanıcıların fikirlerini almak lazım ozellikle çogu kullanıcının B650 ve 7800x3D kullandıgını biliyorum dolayısıyla benzer problemler varsa göz ardı edilebilir ancak farklı sıcaklık degerlerine sahipsek bu kafa karıstırıcı olacak. Aşağıda iki farklı markanın macunlarından birini deneyecegim ya da farklı önerileriniz varsa ona göre de hareket edebilirim (sistem ile gelen kutudan cıkan macun Arctic MX -5 )?
Noctua NT nh1.
Thermal Grizzly - Kryonaut Extreme.
Ayrıca daha önce gerçekleştirilmiş bir test sonuçlarınıda diğer kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla paylasıyorum.
AIDA 64 (i9 10850)
Cinebench (Ryzen 7900x3D)

Eki Görüntüle 2180137

Eki Görüntüle 2180125

Sizin sistem nedir?

Thermal Grizzly - Kryonaut Extreme fazlasıyla işinizi görür. OC için genellikle kullanılan kaliteli bir macundur. Bende kullandım memnunum.

@Metanora teşekkür ederim yanıtınız için internetten siparişi veriyorum şunuda sormak istedim işlemci vidalarını sıkıştırırken tork bir tornavida kullansak daha mantıklı olmaz mı ? cunku cogu montaj sırasında cok sıkmayın gibi söylemler kullanılıyor...

@Metanora teşekkür ederim yanıtınız için internetten siparişi veriyorum şunu da sormak istedim işlemci vidalarını sıkıştırırken tork bir tornavida kullansak daha mantıklı olmaz mı? Cunku cogu montaj sırasında cok sıkmayın gibi söylemler kullanılıyor...

Aşırı sıkmayacaksınız, tatlı sert tabiri var ya tam o şekilde, ama en önemlisi çapraz bir şekilde vidalarda gezerek azar azar sıkacaksınız, bir vidayı tamamen sıkıp diğerine geçtiğinizde hem işlemciyi yuvada oynatıyor, hem de soğutucu blok düz basmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı