7800x3D'li sistem önerisi

bekirbey61

Zeptopat
Daha fazla  
Meslek
Sağlık memuru
Merhaba, ekran kartını düşük tutup, geriye kalan bütün parçalardan kısmayarak, ileriye dönük iyi bir 7800x3D'li bir sistem almak istiyorum. Ekran kartı olarak RTX4060, 4060 Ti, RX 7700 XT, RX 7800 XT veya RX7900GRE modelleri olabilir. Hangisinin hazırı varsa, daha iyi olur. Ekran kartına 20K'den fazla vermek istemiyorum, belki ileride değiştiririm belli olmaz. Sebebini soracaklar için; hem yüksek grafikli oyunlar vs. hem de çok fazla oyun oynamıyorum. O yüzden "o paraya 4070 alınır" vs. gibi şeyler söylemeyin, sistemin yarı parasını sadece ekran kartına vermek istemiyorum.

Önceliğim; içinde yukarıdaki ekran kartlarından birinin olduğu, hazır sistem olarak satın almak. Eğer hazır hali yoksa, hazır halinden çok pahalı olmayacaksa parça parça da toplayabilirim fakat daha önce hiç PC toplamadım. Bir süredir okuyorum eski forumları, yapılamayacak kadar da zor olmadığı vs. söyleyenler var. Az biraz da elimden böyle işler gelir. Sizin tavsiyeleriniz çok önemli.

Arkadaşlar, son olarak rica ediyorum, bu işe hakim olan arkadaşlar öneri sunarlarsa çok mutlu olurum. Çünkü bir süredir araştırıyorum, adama sistem önerilmiş, adam tam alacakken başkası giriyor araya "o öyle olmaz, o sistem alınmaz vs." şeyler yazılıyor, konular sonuca bir türlü bağlanmıyor. Bir hevesle başladım araştırmaya, hevesim kaçmak üzere, inşaallah vazgeçmem, hayırlısı olsun diyelim. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.

Ben geçen hafta perşembe bu sistemin siparişini verdim.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/52D8S34J

Eğer bu bütçeni aşıyorsa, anakartta ve ssd'de değişikler yapıp, daha da fiyatı düşürebilirsin.

Anakart için öneri : MSI PRO B650-B 6800mhz.
SSD için öneri : Kioxia 1TB Exceria Plus G2 NVMe Okuma 5000mb-Yazma 3900mb

Ben geçen hafta perşembe bu sistemin siparişini verdim.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/52D8S34J

Eğer bu bütçeni aşıyorsa, anakartta ve ssd'de değişikler yapıp, daha da fiyatı düşürebilirsin.

Anakart için öneri : MSI PRO B650-B 6800mhz.
SSD için öneri : Kioxia 1TB Exceria Plus G2 NVMe Okuma 5000mb-Yazma 3900mb
@AlpMalkoc Bu şekilde toplanıldığını bilmiyordum. Birazcık kurcaladım, fiyat hesabı yaptım, hazır sistemler daha hesaplı oluyor sanki, bu şekilde daha pahalı. Biz yine hazır sistem olarak bekleyelim öncelikle önerileri de sonrasına bakarız artık.

Arkadaşlar biraz araştırdım. Aradığım özelliklere göre özelleştirilmiş en F/P sistem bu linkteki gibi geldi. Tabi bu özelleştirmeleri ben amatör şekilde rastgele yaptım, ortalama fiyat bulmak için. Ben hiç anlamıyorum bu işlerden, şu resimdeki şekilde alınır mı yoksa değişiklik gerekiyor mu? Yoksa alınmaz mı? İleriye dönük olacak şekilde değerlendirirsek sevinirim.

IMG_4583.png

Son düzenleme:
Merhaba, ekran kartını düşük tutup, geriye kalan bütün parçalardan kısmayarak, ileriye dönük iyi bir 7800x3D'li bir sistem almak istiyorum. Ekran kartı olarak RTX4060, 4060 Ti, RX 7700 XT, RX 7800 XT veya RX7900GRE modelleri olabilir. Hangisinin hazırı varsa, daha iyi olur. Ekran kartına 20K'den fazla vermek istemiyorum, belki ileride değiştiririm belli olmaz. Sebebini soracaklar için; hem yüksek grafikli oyunlar vs. hem de çok fazla oyun oynamıyorum. O yüzden "o paraya 4070 alınır" vs. gibi şeyler söylemeyin, sistemin yarı parasını sadece ekran kartına vermek istemiyorum.

Önceliğim; içinde yukarıdaki ekran kartlarından birinin olduğu, hazır sistem olarak satın almak. Eğer hazır hali yoksa, hazır halinden çok pahalı olmayacaksa parça parça da toplayabilirim fakat daha önce hiç PC toplamadım. Bir süredir okuyorum eski forumları, yapılamayacak kadar da zor olmadığı vs. söyleyenler var. Az biraz da elimden böyle işler gelir. Sizin tavsiyeleriniz çok önemli.

Arkadaşlar, son olarak rica ediyorum, bu işe hakim olan arkadaşlar öneri sunarlarsa çok mutlu olurum. Çünkü bir süredir araştırıyorum, adama sistem önerilmiş, adam tam alacakken başkası giriyor araya "o öyle olmaz, o sistem alınmaz vs." şeyler yazılıyor, konular sonuca bir türlü bağlanmıyor. Bir hevesle başladım araştırmaya, hevesim kaçmak üzere, inşaallah vazgeçmem, hayırlısı olsun diyelim. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.

CPU'yu 7800x3D
Anakartı ASUS B650
RAM'ı Corsair 2x16
SSD'yı 1TB Goodram
Soğutucuyu DeepCool LE500 yapın. 43.7k tutuyor.

CPU'yu 7800x3D
Anakartı ASUS B650
RAM'ı Corsair 2x16
SSD'yı 1TB Goodram
Soğutucuyu DeepCool LE500 yapın. 43.7k tutuyor.
@Utku Pasa Bey, bir üst mesajda ekran görüntüsü paylaştım bende aynı sistem üzerinde. İlk mesajda yazdığım gibi ekran kartı haricindeki parçalardan kısmak istemiyorum. İleriye dönük olması şart. Bu linkteki sistemin en iyi hali nasıl acaba? Veya başka hazır sistem bulunur mu daha mantıklı olabilecek şekilde?

bence bu sistem oldukça ıyı. yaptığınız özelleştirmeler de güzel.. eğer hazır sıstem olmasın, ben toplarım ya da bılgısayarcıya toplatırım derseniz parça olarakta onerıde bulunabılırım. daha ıyı olur.

bence bu sistem oldukça ıyı. yaptığınız özelleştirmeler de güzel.. eğer hazır sıstem olmasın, ben toplarım ya da bılgısayarcıya toplatırım derseniz parça olarakta onerıde bulunabılırım. daha ıyı olur.
@Utku Pasa Parça parça bende düşündüm hatta 7900GRE'li isterdim fakat o şekilde pahalı oluyor sanki, dün biraz hesaplamalar yaptım. Hazır sistem olunca neden uygun orasını da çözebilmiş değilim. Ben şimdi bu bilgisayarı alırsam baya uzun bir süre bilgisayar almam. Sadece ekran kartını değiştirebilirim ileride belki. Yani bilgisayar eskidiğinde sistemin bütün parçaları dengeli eskisin istiyorum. İleride şunu keşke şöyle alsaydım demem değil mi Utku Bey? Ona göre sipariş vermeyi düşünüyorum başka sistem önerileri yoksa?

Geri
Yukarı