8 GB RAM EA FC 24 için yeterli mi?

Bende 460 ile oynadim oynanıyor hocam. Bu işlemciler kayıt alırken aşırı fazla fps kaybı oluyor. Sabit 60 alır kayıt dışı.
Videoyu izlemedim, FPS 60'a sabitlememiş olabilir. Kayıt aldığı için de kasma olabilir. Yahu zor değil, Xbox Game pass üyelik alsın, 10 saat trial denesin. Beğenmezse iade etsin, 159 lirayı alsın. Boşuna zaman harcıyor.

Merhaba son zamanlarda 2x8 olan ramlarimden biri bozuk olduğu için çıkarmıştım ve artık EA FC24'te oyun içinde yavaşlamalar yaşamaya başladım sebebi RAM'lar olabilir mi yani 8 GB RAM EA FC 24 için yeterli midir?

Yetersiz bu devirde Minecraft gibi bir oyun için bile 8 GB RAM yetmiyor üstüne FIFA'nın optimizasyonu kötü.

Yetersiz bu devirde Minecraft gibi bir oyun için bile 8 GB RAM yetmiyor üstüne FIFA'nın optimizasyonu kötü.
1080p ultrada 50fps alıyor kayıttayken. 45 üstü sabit fps akıcıdır 1024x768 25 fps ac 2 oynamış adamım ben.😎
Arkadaşın konusuna gelicek olursak msi afterburner ile değerleri kullanım oranları ve sıcaklıkları test etsin.
Anormal bir değer yoksa oynayabilmesi lazım belki dual channel ile single chanel farkı çok fazladır.

1080p ultrada 50fps alıyor kayıttayken. 45 üstü sabit fps akıcıdır 1024x768 25 fps ac 2 oynamış adamım ben.😎
Arkadaşın konusuna gelicek olursak msi afterburner ile değerleri kullanım oranları ve sıcaklıkları test etsin.
Anormal bir değer yoksa oynayabilmesi lazım belki dual channel ile single chanel farkı çok fazladır.
Boş ver, bize inanmıyorlar. Yalancı çıkarız burada.

60HZ monitörde 60FPS üstü akıcıdır, 144HZ monitörde 144FPS üstü akıcıdır. Senin 45FPS'i akıcı hissetmen herkes için akıcı yapmaz. Hatta 60HZ 60FPS oynarken birden 45'e düşerse o da takılma olarak algılanır. Zor bir şey değil, arkadaş kendisi söylemiş. RAM'lerden birisini çıkarmış ve takılmalar başlamış. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum.

60HZ monitörde 60FPS üstü akıcıdır, 144HZ monitörde 144FPS üstü akıcıdır. Senin 45FPS'i akıcı hissetmen herkes için akıcı yapmaz. Hatta 60HZ 60FPS oynarken birden 45'e düşerse o da takılma olarak algılanır. Zor bir şey değil, arkadaş kendisi söylemiş. RAM'lerden birisini çıkarmış ve takılmalar başlamış. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum.
8 GB RAM ile akıcı oynuyoruz. Arkadaşın sorunu başka bir şey.

240hz monitörde 60 fps alan wake 2 bitirdim. %1 değer önemli akıcılık için.

Geri
Yukarı