Çözüldü 8 GB RAM'lı bir bilgisayarda %40-%50 RAM kullanımı bilgisayarı yavaşlatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
RAM bilgisayarınızın geçici önbelleğidir. Doldukça yavaşlar. Böyle sorunlara kafa yormamak için 16 GB RAM'e yükseltin.
RAM bilgisayarınızın geçici önbelleğidir. Doldukça yavaşlar. Böyle sorunlara kafa yormamak için 16 GB RAM'e yükseltin.

Çözüm

Yükselteceğim de, korkuyorum yükselttikten sonra ya yine kasmalar devam ederse? Nasıl çözeceğim bu sorunu. Arkadaşıma sordum 2 GB RAM kullanımında discordu kasmıyormuş. Ürkütüyor beni bu sorun.

Hocam hangi işlem kullanıyorsa onu sonlandırın. RAM'i yükseltmek size kalmış.

Hocam küçük bir kasma var. Discord ve Google kullanıyor genelini. Yerel Disk C dosyaların kontrolünü yaptım sıkıntılı bir dosya yok, her şey temiz. Virüs kaçma ihtimali var mı yine de? Windows Defender tam tarama da yapmıştım ama.
Ne kullanıyorda %50 oluyor ?
Google ve Discord.

Yükselteceğim de, korkuyorum yükselttikten sonra ya yine kasmalar devam ederse? Nasıl çözeceğim bu sorunu. Arkadaşıma sordum 2 GB RAM kullanımında discordu kasmıyormuş. Ürkütüyor beni bu sorun.
Kasmaların RAM'lerden olduğundan eminseniz korkmanıza gerek yok. Elinde sonunda yükselteceksiniz. Ne kadar erken o kadar iyi.

Hocam, RAM kaynaklı olmayabilir. 8 GB RAM ile Discord falan kasmaz. Hele de Google hiç kasmaz. O kadar da değil.

Hocam, RAM kaynaklı olmayabilir. 8 GB RAM ile Discord falan kasmaz. Hele de Google hiç kasmaz. O kadar da değil.

O yüzden çekiniyorum, 16 GB RAM alıp bilgisayarı taze bir formatlayıp üstüne kasayı temizleyeceğim. Yüksek ihtimal yanlış bir şey indirdim ama arkadaşın dediği gibi eninde sonunda yükselteceğim zaten. Yükseltip format atıp iki sorundan da kurtulacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı