8 GB tek kanal RAM ile RDR2 oynanır mı?

Ahmet Efe HAZER

Hectopat
Yer
Bornova, İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 gün önce şu özelliklere sahip bir laptop satın aldım:
-i5 11300h.
-RTX 3050 Ti 4 GB
-8 GB tek kanal RAM (laptopta 1 yuva varmış)
-512 GB M.2 SSD.

İndirime girmişken RDR2 almayı düşünüyorum. 8 GB tek kanal RAM herhangi bir darboğaza vs sebep olur mu? Oyunu rahatlıkla oynayabilir miyim?

Genel olarak rahat bir şekilde oynarsınız ancak 8 GB RAM ileride sorun çıkartabilir. Bu arada grafiklerin RAM kullanımıyla alakası yok. En düşükte de aynı, ultrada da aynı RAM kullanılıyor.

Hocam öyle bir laptopta nasıl tek slot var bayağı saçma onun dışında Ultra'da droplar olur.

Buradan bakarak öyle dedim.

Görev Yöneticisi 27.06.2021 00_19_32.png

Hocam öyle bir laptopta nasıl tek slot var bayağı saçma onun dışında Ultra'da droplar olur.

Yeni TUF dash F15'lerde tek slot bulunuyor saçma bir şekilde.

Arkadaşlar yaklaşık 2 gün önce şu özelliklere sahip bir laptop satın aldım:
-i5 11300h.
-RTX 3050 Ti 4 GB.
-8 GB tek kanal RAM (laptopta 1 yuva varmış)
-512 GB M.2 SSD.

İndirime girmişken RDR2 almayı düşünüyorum. 8 GB tek kanal RAM herhangi bir darboğaza vs sebep olur mu? Oyunu rahatlıkla oynayabilir miyim?

Intel işlemcilerde tek kanal çift kanal performansı Ryzen'lardaki gibi çok yüksek şekilde etki etmiyor. Yapabiliyorsanız şimdiden 16 GB'lık modül alıp takın derim, drop yemeniz çok olası.

Intel işlemcilerde tek kanal çift kanal performansı Ryzen'lardaki gibi çok yüksek şekilde etki etmiyor. Yapabiliyorsanız şimdiden 16 GB'lık modül alıp takın derim, drop yemeniz çok olası.

Laptopu yeni aldığım için garanti ile uğraşmak istemiyorum eğer sorun çıkarsa garanti ile RAM taktırabilirim değil mi?
Konu dışı ama 3050 Ti çıktımı.

Laptop için evet masaüstü için bilmiyorum herhalde hayır.

Tek RAM değil boş tek slot var üretici onboard RAM koymuş ASUS, Pegatron icadı bu.

Evet hocam dediğiniz şekilde 1 tane onboard 8 GB RAM ve ekstra boş 1 slot bulunuyor.

Laptopu yeni aldığım için garanti ile uğraşmak istemiyorum eğer sorun çıkarsa garanti ile RAM taktırabilirim değil mi?

Laptop için evet masaüstü için bilmiyorum herhalde hayır.

Bendeki TUF'a yükseltme yapmak için arayıp sorduğumda garantiden çıkmayacağı söylendi ve kendim yükseltme yaptım, yine de ASUS'u arayıp sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı