8 GB ve 4 GB DDR4 RAM kullanılabilir mi?

ziya

Kilopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Sistemimde ekte de belirttiğim gibi 8 GB DDR4 RAM var. Sorum şu: Ben bu sisteme 4 GB aynı frekansta DDR4 RAM takarsam uyumsuzluk yaşar mıyım? Technopat'ta bir konuda sorun yaşanacağı ve uyumsuz olacağı söylenmiş fakat internette araştırdığım zaman sorun olmayacağı söyleniyor. Sizce biraz daha bekleyip 8 GB mı almalıyım yoksa 4 GB yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.

.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar arkadaşlar. Sistemimde ekte de belirttiğim gibi 8 GB DDR4 RAM var. Sorum şu: Ben bu sisteme 4 GB aynı frekansta DDR4 RAM takarsam uyumsuzluk yaşar mıyım? Technopat'ta bir konuda sorun yaşanacağı ve uyumsuz olacağı söylenmiş fakat internette araştırdığım zaman sorun olmayacağı söyleniyor. Sizce biraz daha bekleyip 8 GB mı almalıyım yoksa 4 GB yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 542312
4GB alırsan uyumlu olsa bile Dual Channel olarak çalışmayabilir. Bence bekleyip 8GB al. Dual Channel çalışsın.

Ben 8+4 şeklinde kullanıyorum. Dual Channel olarak çalışmıyor ama flex olarak çalışıyor. Yani 4+4 dual çalışıyor geriye kalan 4 ise ihtiyaç halinde devreye giriyor. 12 GB şeklinde kullanabilirsin.
Gelecekte ne olur bilmem ama çok fazla bellek yiyen günümüz oyunları için bile 12 GB yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı