8 MBps SuperOnline ADSL Hat Değerleri

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Uzun zamandır TTNET kullanıcısıydım. 2010-2013 yılları arasında tam 16 MBps hız alabiliyordum. Sonrasında evi müteahhite verip geri geldiğimizde SuperOnline ADSL denemeye başladım. Türk Telekom ile aynı altyapı olmasına rağmen SuperOnline'da 8 MBps hızını aşamadım, desteklemiyor dediler. SuperOnline ile 24 ay olan taahhütüm 1 ay sonra bitiyor. Hala bana 16 MBps'a kadar hız veremeyeceklerini söylüyorlar. Bu nedenle kararsız kaldım. TTNET ise tam 16 Mbps hız vereceğini söylüyor şu an. Bu iki firma nasıl olur da aynı altyapı kullanmasına rağmen bana farklı hız sunabiliyorlar anlamış değilim. Ayrıca bir konuyu daha merak ediyorum. Aynı altyapıda çevrimiçi oyunlarda SuperOnline'daki ping değerleri TTNET'e göre bir hayli düşük. Örnek verecek olursam, League Of Legends'da SuperOnline ile 46 ping alırken, TTNET'de ise bu değer 80 ping civarında. Bu yüzden SuperOnline daha cazip geliyor fakat hız konusunda bana farklı cümleler söylemeleri kafamı karıştırıyor.

Şu an SuperOnline kullanıcısıyım, hat değerlerim bu şekilde. Anormal bir durum var ise SuperOnline'a arıza kaydı oluşturmayı düşünüyorum. Çünkü 2013 yılında modem arayüzünde max. MBps 16'ydı. Seneler geçtikçe artmasını beklerken düşmesi evdeki kablolarda bir sorun olabileceği şüphesini doğurdu.

Bulunduğum konum; İstanbul - Zeytinburnu "köyü" (Fiber altyapısı sadece 3 mahalle ile sınırlı)
bb.jpg

Son düzenleme:
Türk telekomun alt yapısı MAX. 16 MBPS destekliyor. Bir yanlışlık olmasın. Türknet düşünürseniz geçin derim. AKK yok.

Taahhüt yenileme için SuperOnline beni aradı. Tekrardan sordum 16MBps alabilir miyim diye, hattınız 16 MBps desteklemez dediler...

Peki Türk Telekom ile görüştünüzmü sonuçta altyapı onların. İstedikleri gibi hat çekerler.

İnternet servis sağlayıcımı TürkNet ile değiştim, aynı hız alıyorum, 8-9 MBps arası. Telekom ile muhattap için genel müdürlüğe gideceğim. Koca İstanbul'un göbeğinde bu değerler cidden komik.

Turkcell'in 8 MBps interneti diğer firmaların 16 MBps internetinden daha iyi çalışıyor. Ölüsü bile yeter bence fazla takılmayın hıza. Zaten TTNET de belirttiği hızı sağlamıyor.

Türk telekomun alt yapısı MAX. 16 MBPS destekliyor. Bir yanlışlık olmasın. Türknet düşünürseniz geçin derim. AKK yok.
Öyle bir mesele yok. Türk Telekom'un altyapısı maksimum 16 Mbps değildir. Bu bölgeden, mahalleden sokaktan hatta binadan binaya bile değişebilir. Sen 16 Mbps alıyorsun diye herkes maksimum 16 Mbps almıyor. Ben Türk Telekom kullanıcısıyım ve 50 Mbps sabit değer alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı