80.000 TL sistem önerisi

Recuzted

Femtopat
Daha fazla  
Hocam ellerinize sağlık bugün her yerde sistem aradım sizi takip ediyorum şu an yakından, RTX4080'li PC alacağım bende 80k üst sınırım olacak, 2K 144Hz monitör ile kullanacağım sistemi benim içinde bir öneriniz olur mu? Şöyle bir hazır sistem üstünde biraz oynadım bu çıktı ortaya. Yorum yaparsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
@Jesus Wicked

Dosya Ekleri

• QP Onyx AMD Oyun Bilgisayarı-20-11-2023.pdf
    59 KB · Görüntüleme: 66
Hocam ellerinize sağlık bugün her yerde sistem aradım sizi takip ediyorum şu an yakından, RTX4080'li PC alacağım bende 80k üst sınırım olacak, 2K 144Hz monitör ile kullanacağım sistemi benim içinde bir öneriniz olur mu? Şöyle bir hazır sistem üstünde biraz oynadım bu çıktı ortaya. Yorum yaparsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Monitör dahil değil sanırsam doğru mu? 80k'ya o sistem pek olmamış gibi daha iyisi alınır. Onlar mı kurup sana göndersin parça parça mı istiyorsun?

@Jesus Wicked
Hocam 83 85k civarına 4090 topladım. Ancak kartı hemen almamanız gerekiyor. Galax, inno ya da palit 4090'ların tekrar piyasaya girmesini bekleyebilirsin. Ama dediğim gibi kasa sendeyken ekran kartının stoğa girmesini bekleyeceksin.

4090 istiyorsan işlemciden biraz kısman gerek. 2k kullanacağını düşünürsek darboğaz az da olsa olacaktır ancak 4090 için değer. Ha bu fiyata 7800x3d ve 4080 ikilisi de yapılır. Ancak ileride işlemci yükseltmesi, 55 60 bin liralık ekran kartı yükseltmesinden çok daha kolay olur çünkü işlemci 10 12k civarına yükseltirsin daha kaliteli bir modele. Elindekini de satarsın 4k'ya falan.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/RQ8N6DT1

Tüm parçalar iyi.

Son düzenleme:
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim, kısaca şunu söyleyeyim ben çok yüksek sistemler toplayıp oynamadım, 4090 ile 4080 arasındaki farkı inceledim ciddi farklar mevcut evet ama şu anlık işlemciden kısmadan ya da ana karttan 4080'li bir pc işimi hayli hayli görecektir. Bunun yanında 4090'lı bir sistem 100.000tl'ye darboğaz yapmayacak şekilde toplanabilirse bütçemi arttırabilirim

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim, kısaca şunu söyleyeyim ben çok yüksek sistemler toplayıp oynamadım, 4090 ile 4080 arasındaki farkı inceledim ciddi farklar mevcut evet ama şu anlık işlemciden kısmadan ya da anakarttan 4080'li bir pc işimi hayli hayli görecektir.
Evet görecektir. İşlemciden kısarsak rtx 4090 ile alacağın fps ile İşlemciden kısmadan rtx 4080 sistem ile alacağın fps aynı değerlerde olur tahmini. Ama Vram miktarın çok daha fazla olacak. 4090 almanı öneriyorum. Ama beklemek istemiyorsan 4080 sistem de dizilir. Beyaz bir sistem ister misin bu arada?

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim, kısaca şunu söyleyeyim ben çok yüksek sistemler toplayıp oynamadım, 4090 ile 4080 arasındaki farkı inceledim ciddi farklar mevcut evet ama şu anlık işlemciden kısmadan ya da ana karttan 4080'li bir pc işimi hayli hayli görecektir. Bunun yanında 4090'lı bir sistem 100.000tl'ye darboğaz yapmayacak şekilde toplanabilirse bütçemi arttırabilirim
100k bütçe varsa eğer en kral sistem toplanır.

Son düzenleme:
Evet görecektir. İşlemciden kısarsak rtx 4090 ile alacağın fps ile İşlemciden kısmadan rtx 4080 sistem ile alacağın fps aynı değerlerde olur tahmini. Ama Vram miktarın çok daha fazla olacak. 4090 almanı öneriyorum. Ama beklemek istemiyorsan 4080 sistem de dizilir. Beyaz bir sistem ister misin bu arada?
Açıkçası beklemek istemiyorum hocam, beyaz sistem düşüncem vardı evet çok iyi olur

100k bütçe varsa eğer en kral sistem toplanır.
100k bütçeli sisteminizi de görmek isterim

Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim, sistemi alıp kurunca sizi etiketlerim inşallah. Ben bu sisteme şu anlık güzel bir 4080 eklerim 4090'lar piyasaya geri girince kartı satıp güncellerim.

Hocam bu kart nasıl uygun gözüküyor 4090 için

Ellerinize sağlık çok teşekkür ederim, sistemi alıp kurunca sizi etiketlerim inşallah. Ben bu sisteme şu anlık güzel bir 4080 eklerim 4090'lar piyasaya geri girince kartı satıp güncellerim.

Hocam bu kart nasıl uygun gözüküyor 4090 için
@Jesus Wicked

Son düzenleme:
Hocam sizi de takip etmeye başladım, sizin öneriniz ne olur @408157
Monitör olarak bunu kullanmayı planlıyorum.
Güzel monitör hocam. Ama 8k'ya da monitörler var. 2k 144 hz monitör de işini görür. Oyunlarda yıllarca daha çok fps alırsın. 4k'nın kalitesi ayrı tabi ama 2k da kötü değil güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı