80.000 TL'ye 125CC motor tavsiyesi

Hocam tvs Raider veya drift l

Evet hocam bende ikisinden birini düşünüyorum scooterdan vazgeçtim tvs Raider araştırıyorum şu an

Hocam ben de bu hafta alacağım ve detaylı araştırma yaptım bu konu hakkında. 1 servis ile 2 tane de motokurye arkadaş ile görüştüm. Detaylı anlatayım isterseniz:

Bu motorlara baktığımızda özellikle bu segmentte bizi çok motor karşılıyor ama siz burada kullanıma göre seçeceksiniz. Arkadaşlar drift l demiş ama hem artık her yerde drift l gördüğüm için soğudum (soğumamın sebebi 125'lik drift l süren arkadaşların 600'lük sürüyor havaları), hem de drift l kronik sorunu çok olan bir motor, hem de kafa tasarımını farklı yapalım derken itici bir tasarım çıkmış. Zaten motor bloğu CG'ler ile birebir aynı. Ama bu fiyat bandında onu önermem.

Naked isterseniz bu fiyatlara kesinlikle 150 nk önerebilirim. Makyajsız kasalarda üst kapak contasından su kaçırma sorunu dışında bir sorunu yok. Tasarım olarak da daha güzel bir motor. Parça olarak da çok sıkıntı çekmezsiniz. Tek sorunu 150'lik olması galiba yeni yasayı bekliyorsunuz ya da A1 ehliyetiniz var. Yasa için diyorsanız ben o fiyata A2 almanızı öneririm ama.

Gelelim benim de özellikle ilgi alanım olan scooterlara. Bu fiyatlara 0 scooter almak varken ikinci el vitesli almak bana çok mantıksız geliyor ama tercih meselesi. Size tavsiyem benim de alacağım CEO 125 olurdu. Sakarya fabrika satış bayisi 65.000 ine satıyordu stoklar bitmiş bu ay sonu geri gelecek. Sakarya'ya gitmem diyorsanız diğer bayilerde 70 75 arası değişiyor. LED farlı, LCD ekranlı, start stoplu, elcik ısıtmalı, sessiz çalışmalı başka motor yok bu fiyat bandına. Kendisi CEO110'un yeni kasası olarak satılıyor ama hala 0 CEO 110'luk da satılıyor mu bakmadım. Eski kasalarında beyin yakma sorunu vardı 110'luk modellerde ama bu kasa daha yeni olduğu için kimse bir kronik sorunu var mı bilmiyor. Kendisi Honda spacy klonudur zaten. Çoğu parçasını Honda ile değiştirebilirsiniz sorun olursa.

Eğer sorunsuzluk istiyorsanız da kesinlikle Honda Dior ve Honda spacy 125 öneririm. Dionun ilk kasaları hariç neredeyse hiçbir kronik sorunu olmayan bir motordur kendisi. Japon olduğu için parçaları hafif pahalıdır ama sorunsuzluk olarak düzgün kullanıldığı takdirde sorun çıkarmaz. Sadece ilk kasalarda çatır çatır beyin yakma sorunu vardı. O yüzden 2021 modellerinden uzak durun. Spacy ise yine aynı sorunsuzluk namına sahip.

Bunlar dışında vespa tarzı 125likler de alabilirsiniz ama ben önermem. Yolda 50CC gibi duruyolar ve çoğu da kroniği bol olan motorlar.

İşin sonuna gelecek olursam Honda hariç bu fiyata alacağınız çoğu motor Çin motoru olacak. Ben kronik sorunu yok desem de şansınıza en saçma yerden arıza verebilir ama genelde bunların çözümünü 0 olunca ya bayi ücretsiz yapar ya da çok fazla bir şey tutmazlar. Kuryeler genelde başına iş açmayacak motorları alır bunların da ismini verdim. Size tavsiyem eğer kafam rahat olsun diyorsanız Honda almanız. Ama biraz daha yeni olsun, ilk sahibi ben olayım, daha fazla donanım olsun diyorsanız kesinlikle CEO 125 öneririm. Açıkçası nardo gri rengi beni benden alıyor :D
Sağolun hocam CEO 125in görünüşüde hoşuma gitti ama vitesli motor alacağım büyük ihtimal

Geri
Yukarı