800 TL monitör tavsiyesi

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Geçenlerde monitörüm arızalandı. 800 TL bandında monitör bakıyorum. Aşağıdaki iki model gözüme çarpanlar ama sizlerden tavsiye alabilirsem çok iyi olacak. Teşekkürler şimdiden.

Lg 22MK400H 1ms HDMI IPS 21.5" Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com

Hocam; bu monitörü bende çok araştırmıştım ama çok fazla ışık sızması vardı yorumlarda öyle yazılıyordu.

Ben de bu fiyat bandında çok fazla monitör araştırdım ettim, benim kişisel kullanımlarıma göre en önemli özellik FreeSync olmasıydı.

Bende aşağıda ki monitörü satın aldım. Sanırım ışık sızması en az olan, en az problemli bu monitör oldu araştırdıklarım arasında.

Samsung Curved

Eğer yoğun olarak oyun için alacaksanız AOC veya LG tercih edebilirsiniz. İkisi de TN panel ve genel özellikleri birebir aynı, tasarımı size kalmış. (AOC oyuncu monitörü konusunda daha tecrübeli ve başarılı bir firma.)
Eğer hem oyun oynayıp hem de genel kullanımda kullanacak iseniz @Özgür Gurucan ın önerdiği monitör başarılı bir modeldir.

Eğer yoğun olarak oyun için alacaksanız AOC veya LG tercih edebilirsiniz. İkisi de TN panel ve genel özellikleri birebir aynı, tasarımı size kalmış. (AOC oyuncu monitörü konusunda daha tecrübeli ve başarılı bir firma.)
Eğer hem oyun oynayıp hem de genel kullanımda kullanacak iseniz @Özgür Gurucan ın önerdiği monitör başarılı bir modeldir.

Hocam; 800 TL fiyat bandında, problemsiz yoğun oyun için, Samsung kadar sorunsuz ve bir monitör bulamadım açıkçası.

Senin dediğin markaların alınabilir olanı, 1100 1200 TL'den başlıyor.

Hocam; 800 TL fiyat bandında, problemsiz yoğun oyun için, Samsung kadar sorunsuz ve bir monitör bulamadım açıkçası.

Senin dediğin markaların alınabilir olanı, 1100 1200 TL'den başlıyor.
Verdiği modeller oyun için senin Samsung modelden daha iyiler fakat hem oyun hem de gündelik kullanımda senin monitörün çok daha kaliteli oluyor. Seçim arkadaşın.

Verdiği modeller oyun için senin Samsung modelden daha iyiler fakat hem oyun hem de gündelik kullanımda senin monitörün çok daha kaliteli oluyor. Seçim arkadaşın.

hocam ben zaten senin dediğine katılıyorum. Demek istediğim, benim ve arkadaşımın bütçesinde olanlar alınabilir değil demek istiyorum. Yani bütçemiz 1200 Lira civarında olsaydı(en azından benim) kesinlikle AOC tercih ederdim.
AOC link

Örneğin bütçeni, 200 TL daha arttırıp, bu monitörü alabilirsin. Gayet güzel, ben kredi kartımda limit olmadığı için alamadım :)

Elbette bütçeyi arttırmaya başladıkça AOC, BenQ ve Viewsonic'den çok şaşılmaması gerektiğini düşünüyorum ki adamlar yıllardır oyuncular için ürün üretiyorlar. (Buna Asus'un TUF serisini ekleyebiliriz, gayet kaliteli monitör yapmışlar)

Ek: MSI'da monitör konusunda VA ve Curved 144 HZ konusunda piyasaya ürünlerini verdi, sıkıntıları olduğunu duymadım.

Çok film izleyen biri değilim, sinematik video oyunlarınını çok oynuyorum. RDR 2, Witcher gibi.. Youtube'da takılıyorum genellikle. Oynadığım tek rekabetçi oyun CS:GO. Acaba arkadaşın dediği Samsung monitörü mü alsam, AOC'a mı baksam bilemedim. 100 TL fiyat artışı çok mühim değil iyiyse hak ediyorsa verebilirim.

Hocam; bu monitörü bende çok araştırmıştım ama çok fazla ışık sızması vardı yorumlarda öyle yazılıyordu.

Ben de bu fiyat bandında çok fazla monitör araştırdım ettim, benim kişisel kullanımlarıma göre en önemli özellik FreeSync olmasıydı.

Bende aşağıda ki monitörü satın aldım. Sanırım ışık sızması en az olan, en az problemli bu monitör oldu araştırdıklarım arasında.

Samsung Curved

Hocam oyunlarda nasıl, genel görüntü kalitesi olarak? Baktım 60 HZ 4MS diyor, AOC'daki 75 HZ 1MS o kafamı karıştırdı biraz.

Uzun kullanımda göz yormayan, IPS, dolgun renkli ve 3 yıl garantili çok güzel bir monitör.

Gezinirken bunu da görmüştüm hocam. Oyunlardaki görüntüsü nasıldır sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı