800 TL Ryzen 7 3700X Kule tipi işlemci soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan B00M
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

B00M

Centipat
Merhaba arkadaşlar Ryzen 7 3700X kullanıyorum. Stock soğutucu overclock için yetersiz geliyor, 75-90 derecelerde geziyor. 500-800 arası önerebileceğiniz kule tipi soğutucu var mı? Sıvı soğutmada alabilirim Vatan Bilgisayar'dan fakat kule tipi daha iyi olur gibime geliyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar'dan almanız şart mı?
Mağazaya gidip sipariş ile alabilirsiniz, eğer kule tipi istiyorsanız. İnternet üzerinden Arctic Frezzer 34 Duo öneririm.

Vatan Bilgisayar'dan almanız şart mı?
Mağazaya gidip sipariş ile alabilirsiniz, eğer kule tipi istiyorsanız. İnternet üzerinden Arctic frezzer 34 Duo öneririm.

Yani hocam buraya yakın sadece orası var bende çok sök tak işlerinden anlamam ama kule tipiyi söküp takabilirim iyi sıvı soğutmalar 1300 1400'den başlıyor diye bir YouTube kanalının videosunu izlemiştim bu fiyatlarda hangisi daha iyi olur kararsızım ama Corsair iyi bir marka.

Yani hocam buraya yakın sadece orası var bende çok sök tak işlerinden anlamam ama kule tipiyi söküp takabilirim iyi sıvı soğutmalar 1300 1400'den başlıyor diye bir YouTube kanalının videosunu izlemiştim bu fiyatlarda hangisi daha iyi olur kararsızım ama Corsair iyi bir marka.
H100X gayet iyi bir sıvı soğutucu hocam. Arkadaşların önerisine de bakmanı öneririm.

Son düzenleme:
İsterseniz bu soğutucuyu alıp 360TL kâr sağlayabilirsiniz :)

Ancak Vatan şartı var ise ve sıvı soğutma lazım ise H100X yeterlidir.
İnternet üzerinden NH D14 öneririm.
Noctua D14 parasının neredeyse yarısına Fuma 2 çok daha mantıklı.
Ancak D14 de çok güzel soğutucu.

H100x ile 3600x işlemcimi 4375mhz de allcore olarak çalıştırabiliyorum. İyi sıvı soğutmalar 1300-1400den başlıyor diyen kimse bence ya markalardan bi haber yada bol para sahibi. H100x önerebilirim sizede.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı