8000-8500 TL bütçe ile bilgisayar toplama

MaviPanda

Centipat
Arkadaşlar merhaba, ortalama olarak 8000-8500 TL bütçem var ve sıfırdan bir bilgisayar oluşturmaya çalışıyorum. Donanım konusunda fazla bilgim yok ama tahmini olarak böyle bir toplama bilgisayar düşündüm. PSU ve Kasalar hakkında fazla bir bilgim yok ve aşağıdakilerin toplamı 7300 civarı bir para yapıyor. Bütçemi aşmayacak şekilde bir PSU(gerekli olduğunu düşünüyorsanız) ve bir de kasa önerir misiniz? Aynı zamanda yaptığım toplama bilgisayarda hatalı olduğumu düşündüğünüz(örneğin SSD'den kısıp daha iyi bir işlemci mi almalıyım) ve yerine daha iyi bir seçenek olacak donanımları yazarsanız sevinirim. (Ekran Kartı değişmemeli.)

son.PNG

Vatan'dan almayın, pahalıdır. İşlemci olarak 3600 ve anakart olarak B450 alabilirsiniz. O SSD yerine 1TB 860 Qvo SSD(800TL) alınabilir. Monitör ekran kartına göre çok yetersiz en az 1080p@144 olmalı. Bütçenin aşmasın diye böyle birşey alabilirsin
COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar , kasa olarak COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 3x120mm LED FANLI MidT ATXSİYAH KASA - Vatan Bilgisayar . Ekran kartının o modeli yerine aynı fiyata(Vatan dışında bir yerden) 3 fanlı ROG Strix modelini alabilirsin, ekran kartının aynı olmasına gerek yok dersen biraz daha ekleyip Palit 2060 alabilirsin.

Son düzenleme:
Vatan'dan almayın, pahalıdır. İşlemci olarak 3600 ve anakart olarak B450 alabilirsiniz. O SSD yerine 1TB 860 Qvo SSD(800TL) alınabilir. Monitör ekran kartına göre çok yetersiz en az 1080p@144 olmalı. Bütçenin aşmasın diye böyle birşey alabilirsin
COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar , kasa olarak COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 3x120mm LED FANLI MidT ATXSİYAH KASA - Vatan Bilgisayar . Ekran kartının o modeli yerine aynı fiyata(Vatan dışında bir yerden) 3 fanlı ROG Strix modelini alabilirsin, ekran kartının aynı olmasına gerek yok dersen biraz daha ekleyip Palit 2060 alabilirsin.

Teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım.Vatan dışında bunları daha ucuza alabileceğim önerdiğiniz hangi siteler var?

Yeni MSI`ın B450 MAX serisi geliyor 2 hafta içinde türkiyeyede gelir. Ryzen 3 serisine uyumlu olarak.

Ryzen 3 serisinde benzer performansı yakalayabilecek hangi işlemci var?Aynı zamanda çok büyük bir fark oluşturuyor mu çünkü almak için biraz acele etmem lazım.
Eki Görüntüle 418950
Bu fiyata R5 3600 ve RTX 2070’li sistem topladım.Mönitör 144hz. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Teşekkürler ben o zaman biraz SSD den kısıp bunları diğerlerine aktarayım.

Teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım.Vatan dışında bunları daha ucuza alabileceğim önerdiğiniz hangi siteler var?

Ryzen 3 serisinde benzer performansı yakalayabilecek hangi işlemci var?Aynı zamanda çok büyük bir fark oluşturuyor mu çünkü almak için biraz acele etmem lazım.

SSD’ den kısmanızı önermem. Sinerji’den bu sistemi önerdiğim gibi almanızı öneriyorum.

Eki Görüntüle 418950
Bu fiyata R5 3600 ve RTX 2070’li sistem topladım.Mönitör 144hz. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

SSD’ den kısmanızı önermem. Sinerji’den bu sistemi önerdiğim gibi almanızı öneriyorum.

Ben siteye dikkat etmemiştim o monitör Vatan'da daha pahalıymış ben de fiyatı arttı zannettim :)
Tekrar teşekkürler.

Ben siteye dikkat etmemiştim o monitör Vatan'da daha pahalıymış ben de fiyatı arttı zannettim :)
Tekrar teşekkürler.

Önerdiğim parçaların hepsi Vatan’da daha pahalı.Sinerji güvenilir bir site.Gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı