8500 TL Bütçe İle Masaüstü bilgisayar Toplama

Sambucus

Hectopat
Herkese selamlar;

Eski bir notebook kullanıcısıyım. Yıllardır fan seslerinden, ısınmalarından bıktığım için Gaming notebook alacağım para ile bir adet masaüstü bir adet de iş için notebook almayı düşünüyorum.

Her ne kadar donanımlara yabancı olmasam da yıllardır masaüstü bilgisayar toplamadığım için değerli fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum. Masaüstü için bütçem 8.500 TL monitörü dahil tutmak istiyorum. Ekstra olarak bir klavye veya fareye ihtiyacım yok.

Biri İtopya diğeri İncehesap hazır sistemleri olan iki sisteme özelleştirme yaptım lütfen fikir verin. Mantıklı diğer konfigürasyonlara da açığım. Kart olarak 2060 konusunda biraz kararlıyım. Ayrıca elimde M.2 SSD var anakarta takıp kullanmak istiyorum.

1- TEKNOKING/GIGABYTE RTX 2060 WINDFORCE OC 6GBAMD Ryzen 5 3500X/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA

Bu sistemin Ryzen 5 3500X işlemcisini Ryzen 5 3600X'e yükseltmek istiyorum. Kasa kısmında aşırı bilgili olmadığım için yorumlarınızı bekliyorum. 6.375TL

2- GeForce Ray Tracing Warrior Bronze [Bafır] | RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com

Burada yine işlemciyi 3600 yaptım. ASUS TUF B450M PRO anakarta yükselttim ve ekran kartını ASUS ROG STRIX 2060'a yükselttikten sonra kasayı Frisby 650Watt'a yükselttim.
7.039TL oluyor.

ASUS VP249QGR 23.8" Full HD IPS Çerçevesiz 1MS 144Hz Adaptive-Sync (FreeSync) | Trendyol
Düşündüğüm monitör ise 144 Hz IPS bu monitör.

Kişisel yorumum ikinci tarafta anakart ve ekran kartı daha içim rahat kullanabileceğim bir opsiyon olarak görünüyor. Fakat Frisby kasadan hiç emin değilim. Yine moniör konusunda da fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Biraz geçiyor ama indirimle vs alabilirsen aşırı iyi olur.

Biraz geçiyor ama indirimle vs alabilirsen aşırı iyi olur.
Hocam 8900TL yapıyor indirim kovalasam bile monitör olmadığı için bütçe dışı maalesef. Ayrıca m2 ihtiyacım yok çünkü elimde bir tane var ekstra 480gb ssd işimi görür. Teşekkür ederim yinede.

Hocam 8900TL yapıyor indirim kovalasam bile monitör olmadığı için bütçe dışı maalesef. Ayrıca M.2 ihtiyacım yok çünkü elimde bir tane var ekstra 480GB SSD işimi görür. Teşekkür ederim yine de.

O zaman M.2'yi çıkarıp diğer parçaları da değiştirip rahat şekilde alabilirsin mesela kasa bu olabilir.
Ekran kartı 4K falan oluyor genelde yani net 2070 Super al mümkünse ve PSU olarak Hydro HD600 alabilirsin ve anakart olarak bu fiyata bu iyi ama S2H'de olabilir.

O zaman M.2'yi çıkarıp diğer parçaları da değiştirip rahat şekilde alabilirsin mesela kasa bu olabilir.
Ekran kartı 4K falan oluyor genelde yani net 2070 Super al mümkünse ve PSU olarak Hydro HD600 alabilirsin ve anakart olarak bu fiyata bu iyi ama S2H'de olabilir.
Yanlış hesaplamadıysam incehesapdaki attığım sistem tek tek toplayınca daha pahalıya geliyor bu yüzden direk oradan alayım kafam rahat etsin dedim. O sistemde sıkıntı gördüğünüz herhangi bir parça var mı? Asus anakart, kasa ve psu'yu çok iyi bulmuyorsunuz sanırım?

Yanlış hesaplamadıysam İncehesap'daki attığım sistem tek tek toplayınca daha pahalıya geliyor bu yüzden direk oradan alayım kafam rahat etsin dedim. O sistemde sıkıntı gördüğünüz herhangi bir parça var mı? ASUS anakart, kasa ve PSU'yu çok iyi bulmuyorsunuz sanırım?

2070 Super ile 2060 arasında dağlar kadar fark var.

Geri
Yukarı