8000 TL oyun ve müzik için kulak üstü kulaklık önerisi

Çok bilgilendirici bir yazı olmuş çok teşekkür ederim. Acaba SteelSeries artric Nova Pro(kablolu),JBL Quantum 910 ve Seenheiser 458BT modellerini inceleyip kıyaslayabilir misiniz? Genel olarak bunlar arasında kaldım. Belki bunlarında yanına SS Nova 7 de eklenebilir.
Rica ederim.
Öncelikle tamamen fiyatlarını görmezden gelerek teknik özellik kıyaslaması yapıyorum.

JBL, bas ve tiz doğruluğu konusunda düşük not alıyor. Bunun sebebi büyük ihtimalle büyük sürücüleri ve yetersiz gelen akustik mühendisliği olabilir ancak mid frekans doğruluğu yeterli. Tonalite hoşunuza gitmeyebilir biraz tutarsız ses verme ihtimali yüksek. Şahsen ben genel olarak JBL önermiyorum bana göre iyi bir marka değil.

Sennheiser, aynı şekilde düşük tiz doğruluğu fakat genel anlamda JBL'e kıyasla biraz daha iyi ses kalitesine sahip. Şahsen bahsettiğiniz model ile 450BT modeli arasında fark büyük olmadığı gibi olumsuz yorumlar da mevcut. Mikrofon kalitesi hakkında kötü yorumlar gördüm.

SteelSeries, diğer iki modele kıyasla iyi bas ve mid doğruluğuna fakat kötü tiz doğruluğuna sahip ve detayları eksik ek olarak sibilant duyma ihtimaliniz de yüksek. Ayrıca diğer kulaklıklara kıyasla konfor olarak geride.

Bunlar bilmenizi istediğim olumsuz yönleriydi. Tabii ki memnun olan kullanıcılar vardır fakat frekans testi sonuçlarında ne kadar tutarlılık gösterdikleri ortada.
Odyofil değilseniz pahalı kulaklıklar size inanılmaz deneyimler yaşatmayacaktır. Örneğin Spotify üzerinden dinlediğiniz müziği asla Hi-Fi olarak duyamazsınız. Bu konuda Deezer Premium daha kaliteli dinlemenize yarayacaktır ancak yine de üst düzey dinleme şansı sunmayacaktır çünkü Deezer, FLAC dinleme imkanı sunsa da 44.1Khz bit dinleme şansı sunuyor.

Bu dediğin gibi bir kulaklık yok be hocam.

Eğer hem oyun odaklı hem de müzik odaklı bir şey arıyorsanız tavsiyem 2 ayrı kulaklık almanız. Olur. Çünkü 8000TL kulaklığa verseniz dahi sağlam bir ses kartı olmadan o kulaklığı PC'de istediğiniz performansa dinleyemezsiniz.

Hayır var, bazı kulaklıklarda bu sesi elde etmek pek mümkün değil sanırım. Bluetooth demiş 2 işlevli kulaklık olması imkanı hiç duymadım o açıdan istenileni elde edemeyebilir.

Dışardayken Bluetooth ile bağlanabileceğim evdeyken kablo ile bilgisayarda kullanabileceğim, ses kalitesi çok iyi olan, tasarımı sade olan, Hi-Fi, 3D Audio,7.1 gibi ses teknolojilerine sahip kulak üstü kulaklık önerir misiniz? Bütçemi 8000'e kadar zorlayabilirim. Ek olarak bu konularda bilgisi olanlara bir sorum var en geniş frekans aralığına sahip ve ses sürücü boyutu en büyük olan her zaman en iyi sesi mi verir? Kulaklıkları kıyaslama kıstası nedir?

Ses sürücü boyutu frekansını bilmem ama ses kalitesi durumu birçok etkene göre değişiyor 7.1 3D Audio bunları kullanmayın zaten müzik ve oyun için istemişsiniz.7.1i film izleyecekseniz alırsınız oda 7.1 destekli filmler için geçerli. Sizin stereo olarak kullanmanız lazım kulaklığı Bluetooth ve kablolu 2'si bir arada kulaklık var mıdır bilmiyorum ama hem müzik hem oyun için Logitech Pro X kablolu bayağı iyi.

Son düzenleme:
Hayır var, bazı kulaklıklarda bu sesi elde etmek pek mümkün değil sanırım. Bluetooth demiş 2 işlevli kulaklık olması imkanı hiç duymadım o açıdan istenileni elde edemeyebilir.

Ses sürücü boyutu frekansını bilmem ama ses kalitesi durumu birçok etkene göre değişiyor 7.1 3D Audio bunları kullanmayın zaten müzik ve oyun için istemişsiniz.7.1i film izleyecekseniz alırsınız oda 7.1 destekli filmler için geçerli. Sizin stereo olarak kullanmanız lazım kulaklığı Bluetooth ve kablolu 2'si bir arada kulaklık var mıdır bilmiyorum ama hem müzik hem oyun için Logitech Pro X kablolu bayağı iyi.

7.1'i oyunlarda daha iyi ses kasabilmek için istemiştim aslında. Ama siz dahil çoğu kişi 7.1'e gereksiz diyor sanırım isteklerim arasından çıkaracağım. Hem Bluetooth hem kablolu istememin ana sebebi dışardayken Bluetooth'un sağladığı konfordan faydalanmak evdeyken de kablolunun verdiği performanstan ve ses kalitesinden yararlanmaktı aslında. Bildiğim kadarıyla Bluetooth'ta kalite kaybı yaşanıyormuş. Ama bu isteklerimi karşılayan herhangi bir kulaklığa rastlayamadığım için şu an kabloluya yöneldim. En yakın zamanda aklımdaki modellerden olan SteelSeries Arctis Nova 7,logitech G PRO X,SteelSeries Arctis Nova Pro,JBL Quantum 810,JBL Quantum 910,JBL Quantum 610,Corsair Void Elite, Corsair Virtuoso Pro kulaklıkları denemeye gideceğim. Çünkü burada anlatılanlar genel olarak havada kalıyor en iyisi test etmek.

7.1'i oyunlarda daha iyi ses kasabilmek için istemiştim aslında. Ama siz dahil çoğu kişi 7.1'e gereksiz diyor sanırım isteklerim arasından çıkaracağım. Hem Bluetooth hem kablolu istememin ana sebebi dışardayken Bluetooth'un sağladığı konfordan faydalanmak evdeyken de kablolunun verdiği performanstan ve ses kalitesinden yararlanmaktı aslında. Bildiğim kadarıyla Bluetooth'ta kalite kaybı yaşanıyormuş. Ama bu isteklerimi karşılayan herhangi bir kulaklığa rastlayamadığım için şu an kabloluya yöneldim. En yakın zamanda aklımdaki modellerden olan SteelSeries Arctis Nova 7,logitech G PRO X,SteelSeries Arctis Nova Pro,JBL quantum 810,JBL quantum 910,JBL quantum 610,Corsair Void Elite, Corsair Virtuoso Pro kulaklıkları denemeye gideceğim. Çünkü burada anlatılanlar genel olarak havada kalıyor en iyisi test etmek.

7.1'in amacı filmlerde 7 taraftan sesi verip sanki filmin içindeymiş gibi o deneyimi yaşatmak için oda 7.1 destekli filmler için geçerli. Var mıdır bilmiyorum 2 türlü hem Bluetooth hem kablolu olursa dediğiniz gibi çok işlevli olduğu gibi işinizi görür. Onun dışında Logitech Pro X kablolusunu önerim ses kalitesi bayağı iyi dediğim gibi üzmez sizi. Bir şey daha var anakartınızın ses yongası yeterliyse Pro X ile çok iyi ses alabilirsiniz.

Geri
Yukarı