8000 TL'ye sistem toplama

Aküb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 8000 TL bütçem var. Oyun için kullanıcam. Sistem toplamaktan anlamıyorum yardım eder misiniz? Galiba vatanın mağzasına gidersek topluyolarmış doğru mu?

Hayır ben malzemeleri alsam onlar topluyo mu çünkü ben toplayamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar toplamak için bütün donanım birimlerini ayrı ayrı alıp kendin birleştirir, yüksek performans alacağın bir makine toplarsın. İstersen vatan bilgisayarda parçaların birleşimini yaptırabilirsin istersen technopat PC toplama videolarından yararlanarak kendinde parçaları birleştirebilirsin. Alabileceğin bir sistem tavsiyesi;
Üst Seviye Oyun Sistemleri
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD FX-9590
  • Anakart: MSI Z97 Gaming 7 / ASUS Crosshair V Formula
  • Ekran Kartı: MSI R9 290X Gaming 4G / ASUS GTX780 Ti DirectCU II
Ortak Bileşenler

• Bellek: Corsair Vengeance 16GB 1600MHz
  • Sabit Sürücü: Samsung 840 Evo 250GB / WD Caviar Black 1TB
  • Ses Kartı: Creative SB ZxR
  • Hoparlör: Logitech Z-906 5+1
  • Monitör: ASUS 27” VG278HR
  • Klavye/Fare: Thermaltake TT Esports Black Element – Thermaltake TT MEKA G
  • Kasa: Corsair Obsidian 750D
  • Güç Kaynağı: COOLER MASTER RS750-AMAAB1-EU G750M 750W
  • Toplam: (Intel) 8625 TL (4099$) / (AMD) 9152 TL (4349$)

Z87 serisi eskidi artık, Z97 almakta fayda var. Ekran kartı seçiminde ise GTX 780 Ti hem daha performanslı hemde daha uygun fiyatlı bir kart. HDD Seçiminde 4 TB fazla olmuş ancak bütçe geniş sorun olmaz. SSD tarafında ise bu af sonunda Samsung EVO 850 serisi stoklara giriyor, bekleyip bu seriden 512 GB bir SSD alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı