8000TL'ye kadar sistem önerisi

Bütçe
7000 8000
Hocam yanlış anlamada yok. O paraya iyi bir sistem alınmaz ben ekim ayında 20 bine aldım oda öyle şaşalı bir şey değil. Sana tavsiyem biraz daha biriktir.
Sistem özelliklerinizi merak ettim hocam öğrenenebilir miyim sakıncası yoksa?

Hocam oynamak istediğiniz oyunları ve şehir belirtir misiniz?
Birde bütçenize monitör dahil miydi?

Bütçenizi 1500₺ arttırma şansınız olursa şu sistemleri önerebilirim:

Eğer sistem sıfır olacaksa:
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 19MB Cache 7nm AM4 İşlemci - Fanlı | Teknobiyotik
Anakart:
Ram:
Psu:
Ssd:
(Ssd konusunda karar veremedim. Eğer daha iyi bir öneriniz olursa değiştirelim)

Toplam 9550₺ tutuyor fakat sistemde kasa yoktur maalesef. Uzay sistem dediğimiz yani masaya kurup kullanacaksınız bir süre, daha sonrasında da yeni bir kasa alıp ona geçersiniz. Ve daha sonrasında ek bir 8 Gb daha ram eklemeyi unutmayın.Bütçeden dolayı ekleme yapamadım. Apu sistemlerde çift kanal ram kullanımı performansı çok artıyor.
Apu sistemin mantığıda, işlemcinin içinde dâhili grafik belleği var yani harici ekran kartı takmadan sistemi kullanma imkanı sunuyor. 5600G'nin ekran kartı gücüde, Gtx 750Ti'ya yakın bir performans verir. İşlemcinin gücüde Ryzen 5 5500'e çok yakındır. Bütçeniz arttıktan sonrada yeni bir güçlü ekran kartı takıp, uyumluluk sorunu olmadan kullanabilirsiniz.
Bu sistemim oyun değerleri birebir aynı olmamakla birlikte yakındır şu videoya göre
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer sistemin bir kaç parçası İkinci el olmasına pek takmam dersenize şu sistemi önerebilirim:

Anakart:
İşlemci:
Ram:
Ekran kartı:
Rx 580 veya Rx 6500 xt bulunabilir fakat kesin şunu alnabilir diyebileceğim bir model bulamadım ben. Ortalama 1800-2300₺ arasında bulunabilir iki kartta ve performansları birbirine yakındırlar.
Ssd:
(Üstte ki ssd ile aynı. Daha iyi bir öneriniz olursa değişelim.)
Psu:

Bu sistemde toplam 9400₺ tuttu ve kasa yoktur maalesef. Daha sonra almanızı öneririm. Bu bütçede ana parçalara öncelik göstermek daha mantıklı.
Ve bu sistemede ileride 8Gb daha ekleme yapmayı unutmayın.
Bu sistemin oyun testleride aynı olmamakla birlikte ortalama şu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Güncsl bir video bulamadım maalesef.
FPS'ler şuan ki haliyle farklı olabilir.

@Caner Uncu @ @SadeceYiğit
Hocalarım bakabilir misiniz, sizce topladığım sistem nasıl olmuş?

Son düzenleme:
Bütçenizi 1500₺ arttırma şansınız olursa şu sistemleri önerebilirim:

Eğer sistem sıfır olacaksa:
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 19MB Cache 7nm AM4 İşlemci - Fanlı | Teknobiyotik
Anakart:
RAM:
PSU:
SSD:
(SSD konusunda karar veremedim. Eğer daha iyi bir öneriniz olursa değiştirelim)

Toplam 9550₺ tutuyor fakat sistemde kasa yoktur maalesef. Uzay sistem dediğimiz yani masaya kurup kullanacaksınız bir süre, daha sonrasında da yeni bir kasa alıp ona geçersiniz. Ve daha sonrasında ek bir 8 GB daha RAM eklemeyi unutmayın. Bütçeden dolayı ekleme yapamadım. APU sistemlerde çift kanal RAM kullanımı performansı çok artıyor.
APU sistemin mantığıda, işlemcinin içinde dâhili grafik belleği var yani harici ekran kartı takmadan sistemi kullanma imkanı sunuyor. 5600G'nin ekran kartı gücüde, GTX 750 Ti'ya yakın bir performans verir. İşlemcinin gücüde Ryzen 5 5500'e çok yakındır. Bütçeniz arttıktan sonra da yeni bir güçlü ekran kartı takıp, uyumluluk sorunu olmadan kullanabilirsiniz.
Bu sistemim oyun değerleri birebir aynı olmamakla birlikte yakındır şu videoya göre.

Eğer sistemin birkaç parçası ikinci el olmasına pek takmam dersenize şu sistemi önerebilirim:

Anakart:
İşlemci:
RAM:
Ekran kartı:
RX 580 veya RX 6500 XT bulunabilir fakat kesin şunu alnabilir diyebileceğim bir model bulamadım ben. Ortalama 1800-2300₺ arasında bulunabilir iki kartta ve performansları birbirine yakındırlar.
SSD:
(Üstte ki SSD ile aynı. Daha iyi bir öneriniz olursa değişelim.)
PSU:

Bu sistemde toplam 9400₺ tuttu ve kasa yoktur maalesef. Daha sonra almanızı öneririm. Bu bütçede ana parçalara öncelik göstermek daha mantıklı.
Ve bu sistemede ileride 8 GB daha ekleme yapmayı unutmayın.
Bu sistemin oyun testleride aynı olmamakla birlikte ortalama şu şekilde:
Güncsl bir video bulamadım maalesef.
FPS'ler şu anki haliyle farklı olabilir.

@Caner Uncu @ @SadeceYiğit
Hocalarım bakabilir misiniz, sizce topladığım sistem nasıl olmuş?

Sağ olasın.

Geri
Yukarı