85 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
85000

techno7313

Hectopat
Merhaba laptoplar konusunda pek bilgim yok fakat Online çalışıyorum ve bir laptop almak istiyorum. Şu anda 3060 Ti'li bir masaüstü sistemim var fakat mobil olması ve seyahatlerde vb kullanmak için hem iş için hem oyun için kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Laptop konusunda pek bilgim olmadığından kraterlerim pek belli değil ama fiyatına göre genel olarak en iyisi olan modelleri düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim aklımda şu an bu 3 model var ama çok bilgim yok konuda. Bütçe 95 bine kadar çıkabilir.

MSI VECTOR GP68HX

MSI VECTOR 17 HX

Asus ROG Strix G16

Bu bütçelerde 4080 kartlı laptoplara bakın bu bütçede 4060 almak saçmalık olur.

Teşekkürler diğer attığım 4080'li modeller hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Fark ettiyseniz çakal satıcı ekran bilgisini yazmamış açıklama kısmına o modele 1080p ekran koymuşlar 4080 olmasının hiçbir esprisi kalmıyor.

Şu anda MSI VECTOR GP68HX bilgisayarıdan yazıyorum, FPS oyunları oynadığınızda yüksek fan sesinden başka bir sorun görmedim. Kulaklık takınca o da baya bir yok oluyor. Bunun dışında performans olarak fazlası ile tatmin edici. Eğer E-spor tarzında bir oyuncu olmayı planlamıyorsanız 144hz olması hiç sorun değil. Mux switch olması da artı bir özellik. Tam performans kullanabilirsiniz. Eğer nakit alacaksınız sarı siteden temiz bakmanızı tavsiye ederim. %30 civarı kâr edebilirsiniz.

Şu anda MSI VECTOR GP68HX bilgisayarıdan yazıyorum, FPS oyunları oynadığınızda yüksek fan sesinden başka bir sorun görmedim. Kulaklık takınca o da bayağı bir yok oluyor. Bunun dışında performans olarak fazlası ile tatmin edici. Eğer e-spor tarzında bir oyuncu olmayı planlamıyorsanız 144Hz olması hiç sorun değil. MUX Switch olması da artı bir özellik. Tam performans kullanabilirsiniz. Eğer nakit alacaksınız sarı siteden temiz bakmanızı tavsiye ederim. %30 civarı kâr edebilirsiniz.

1080p ekran.

Bu modelin klavye tuşlarının programlanabilir (makro) olup olmadığını nereden öğrenebiliriz acaba? Masaüstünde klavye tuş atamalarını çok fazla kullanıyorum çünkü dizüstünde de olursa iyi olur.

4080 varken çok sorun değil. Oyuncular genelde çözünürlük değil performans ister. 1080P'de 640x480 değil sonuçta.

Hocam 1080P'de 4060'da tatmin edici FPS'ler verir. Görüntü 2K/4K olmadıktan sonra 4080'nin bir olayı yok.

Bu model varmış bir de ekranı 2 inç daha büyük başka bir fark var mı emin olamadım.

Geri
Yukarı