8500 TL'ye kadar 7800x3D ve 4070 Ti için anakart önerisi

woRtt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir tavsiyeye ihtiyacım var.

3 hafta öncesine kadar 4070 Ti 7800x3DLi bir sistem toplamıştım. MSI B650-P Wi-Fi anakartım vardı. Çalıştırınca hata veriyordu. Onunla ilgili bir konum var zaten. Ben de anakartı servise gönderdim. Mail geldi, doa kapsamına girdiğini, iade / değişim / onarım istediğimi sordular. İade istedim. Kısaca 7800x3D ve 4070 Ti için ATX bir anakart önerisi istiyorum.

Fakat işlemcim 7800x3D olduğu için, yaklaşık 2, 3 ay öncesinde ortaya çıkan anakartı ve işlemciyi yakma olayından korkuyorum. Bu yüzden de önceki anakartta (MSI B650-P Wi-Fi'da) hiçbir şey yapmadan önce flashback BIOS Update yapmıştım. Yeni alacağım anakartta da bu işlemi yapmadan kurmak istemiyorum, fakat önceki arızalı çıktığı için korkuyorum. Flashback BIOS Update tehlikeli bir işlem midir?

Bir diğer sorum da önceki anakartta CPU Power girişleri 8+8 16 pindi. Almayı düşündüğüm anakartta 8+4 12 pin. İşlemcimde sıkıntı yaşar mıyım bir problem olur mu?

Almayı düşündüğüm anakart ASUS TUF B650 Plus Wi-Fi. Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Bütçe: 6 - 8,5 k

Merhaba arkadaşlar bir tavsiyeye ihtiyacım var.

3 hafta öncesine kadar 4070 Ti 7800x3DLi bir sistem toplamıştım. MSI B650-P Wi-Fi anakartım vardı. Çalıştırınca hata veriyordu. Onunla ilgili bir konum var zaten. Ben de anakartı servise gönderdim. Mail geldi, doa kapsamına girdiğini, iade / değişim / onarım istediğimi sordular. İade istedim. Kısaca 7800x3D ve 4070 Ti için ATX bir anakart önerisi istiyorum.

Fakat işlemcim 7800x3D olduğu için, yaklaşık 2, 3 ay öncesinde ortaya çıkan anakartı ve işlemciyi yakma olayından korkuyorum. Bu yüzden de önceki anakartta (MSI B650-P Wi-Fi'da) hiçbir şey yapmadan önce flashback BIOS Update yapmıştım. Yeni alacağım anakartta da bu işlemi yapmadan kurmak istemiyorum, fakat önceki arızalı çıktığı için korkuyorum. Flashback BIOS Update tehlikeli bir işlem midir?

Bir diğer sorum da önceki anakartta CPU Power girişleri 8+8 16 pindi. Almayı düşündüğüm anakartta 8+4 12 pin. İşlemcimde sıkıntı yaşar mıyım bir problem olur mu?

Almayı düşündüğüm anakart ASUS TUF B650 Plus Wi-Fi. Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Bütçe: 6 - 8,5 k

O bütçeye X670 alabilirsiniz.
Sorduğunuz soruların her ikisi de hayır.

Hem önceki arızalı çıktığından, hem de servisin yavaşlığından MSI almak istemiyorum.

O bütçeye X670 alabilirsiniz.
Sorduğunuz soruların her ikisi de hayır.

Asus Prime serisi ile Tuf serisi anakartların farkı nedir? X670 ile B650 farkı nedir? Eğer kullanılan malzeme vs. bakımından almayı düşündüğüm B650 Plus daha kaliteliyse onu almayı tercih ederim. Sizce ne yapmalıyım, attığımda Wi-Fi ve Bluetooth özellikleri var. Teşekkürler cevabınız için.

Hem önceki arızalı çıktığından, hem de servisin yavaşlığından MSI almak istemiyorum.

ASUS Prime serisi ile TUF serisi anakartların farkı nedir? X670 ile B650 farkı nedir? Eğer kullanılan malzeme vs. bakımından almayı düşündüğüm B650 Plus daha kaliteliyse onu almayı tercih ederim. Sizce ne yapmalıyım, attığımda Wi-Fi ve Bluetooth özellikleri var. Teşekkürler cevabınız için.

Sizin attığınız anakart ile benim attığım arasında sınıf farkı var.
Kullanılan malzemede ona göre daha kalitelidir.
X670'ler AMD'nin en yüksek sınıf kartlarıdır.
Wi-Fi özelliği 300 500 TL'lik bir ek donanım ile çözülür ona çok takılmayın.

Sizin attığınız anakart ile benim attığım arasında sınıf farkı var.
Kullanılan malzemede ona göre daha kalitelidir.
X670'ler AMD'nin en yüksek sınıf kartlarıdır.
Wi-Fi özelliği 300 500 TL'lik bir ek donanım ile çözülür ona çok takılmayın.
Teşekkürler, büyük ihtimal WiFi ve Bluetooth göz ardı edip X670P alacağım, şu anlık kullandığım bir cihaz yok zaten, interneti ethernet kablosuyla kullanıyorum. Sağolun.

Rica ederim doğru bir seçim olur.
Başka birisi daha Msı Pro x670 P wifi önerdi. Kafam iyice karıştı. Vrm msida 14+2 16 80A. Asusda 12+2 14 60A, her açıdan saha iyi bir anakart varken istemiyorsan sana kalmış dedi. Pek anlamıyorum zaten. Msia karşı bi korku var içimde almak istemiyorum. Ama WiFi ve Bluetooth özelliği var fazladan. Asusun da yazılımları ve özellikleri daha çok hoşuma gidiyor, ne yapacağımı şaşırdım.

Başka birisi daha MSI Pro X670 p Wi-Fi önerdi. Kafam iyice karıştı. VRM MSI'da 14+2 16 80a. ASUS'da 12+2 14 60a, her açıdan saha iyi bir anakart varken istemiyorsan sana kalmış dedi. Pek anlamıyorum zaten. Msia karşı bir korku var içimde almak istemiyorum. Ama Wi-Fi ve Bluetooth özelliği var fazladan. ASUS'un da yazılımları ve özellikleri daha çok hoşuma gidiyor, ne yapacağımı şaşırdım.

MSI da alınabilir bir anakart elbette kötü değil.
Ayrıca her iki kartta birbirine çok yakın kartlar.
Tercih meselesi.

İncelemelerde (versus.com) bu anakartı MSI MAG B650 Tomahawk WiFi anakartıyla felan kıyaslayınca hız aşırtma kolay özelliği yok gösteriyor. Bu doğru mu ve hız aşırma kolay olmazsa X670-P ile nasıl hız aşırtma yapılacak? Biliyorsanız bir açıklayabilir misiniz :)

Geri
Yukarı