860 EVO'yu iade edilmeli mi?

353019

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık bir hafta önce Samsung 860 EVO 250 GB satın almıştım. Magician üzerinden yaptığım performans testlerinde vaat edilenden çok düşük IOPS değerleri elde ettim. Şu ana kadar 4 kez test yaptım ve aldığım maksimum IOPS değeri 44.000 civarıydı. Bugün yaptığım son testte IOPS değerinin 26.000 civarına düştüğünü görünce iade etmek istedim. Sizce ne yapmalıyım?
Sistem:
i7-2670qm
6 GB 1333 MHz RAM.
GT 540M ekran kartı.

Ben de aynı SSD'yi yeni kullanmaya başladım. Değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• 222222222.png
    222222222.png
    195,4 KB · Görüntüleme: 65
Evet normal zaten Max IOPS değerleri 90 binden fazla olmaz okuma yazma değerleri de çok iyi bende 500 GB modelini kullanıyorum memnunum SSD için Samsung tercih edilmeli bütçe varsa tabii.

İade etmeye karar verdim. Sosyal'de gördüğüm onlarca konu var 860 EVO hakkında. Ama Samsung olduğu için kimse kronik sorunlu demeyi göze alamıyor. Teşekkürler cevaplarınız için.

İade etmeye karar verdim. Sosyal'de gördüğüm onlarca konu var 860 EVO hakkında. Ama Samsung olduğu için kimse kronik sorunlu demeyi göze alamıyor. Teşekkürler cevaplarınız için.
Hocam benim de 860 EVO ile yaşadığım hız sorunları vardı. Sağlığı %94 olmuştu en son. Yerine Barracuda 120 aldım. 860 EVO'yu ise masaüstüne taktım iş yerinde ki. Neyse sağlık olsun. 860 EVO bu aralar bir sapıtmaya başladı cidden. Acaba Samsung kasıtlı olarak Firmware ile 860 EVO'ların hızını mı düşürüyor bilemiyoruz. :) 870 EVO satılsın diye yapıyor olabilirler mesela. :)

Kimse kronik sorunlu demeyi göze alamıyor.
Çünkü değiller. Bunlar teknolojik alet, sorun çıkardığı kullanıcılar da olacak. Bir ürüne kronik sorunlu demeniz için o ürünü kullanan kullanıcıların hatırı sayılır kısmında aynı sorunun olması gerek ama 860 EVO kullanıcılarının büyük kısmı memnun.

44.000 IOPS değeri nispeten düşük bir değer olsa da aşırı bir düşüklük söz konusu değildi.

Acaba Samsung kasıtlı olarak Firmware ile 860 EVO'ların hızını mı düşürüyor, bilemiyoruz. :) 870 EVO satılsın diye yapıyor olabilirler mesela. :)
Apple bunu yapmaya çalıştı ve ABD'de dava yedi. Sonucunda belirli iPhone kullanıcılarına 500 milyon dolar ödeme yapmasına karar verildi. Böyle bir şey olması durumunda Samsung da dava yer.

Geri
Yukarı