8BitDo Ultimate alınır mı?

Yalnız bu model son birkaç aydır gümrük dahil 2200 TL'ye alınabiliyordu acil değilse bence biraz takip edin belki düşer. Tabi tercih sizin.
Evet, eski konularda benim de dikkatimi çekti. Fakat şu an Amazon'dan almaya kalksam (yurtdışı) 3.000 TL'ye yakın ödemem gerekiyor hem de 2 hafta sonra elime ulaşıyor. En mantıklısı Gizala'dan almak diye düşünüyorum. Çok fazla beklemek istemiyorum, bir kaç gün daha beklerim en fazla daha sonra alırım.

İkisi arasında kalıp Xbox 9. nesil tercih ettim. Sebebi de tamamen TR garantili olması oldu. Ergonomik olarak bence bu iki kol rakiplerinin çok önünde. Uzun kullanımda daha rahatlar.
Logitech F710 kullanıyorum, parmaklarıma kramplar girmeye başlıyor. Ayrıca tuş hissiyattı olarak ve kalite olarak çok alt segment gibi geliyor artık bana.

Hocam peki sizce Logitech F710'den sonra seviye atlamış gibi hissettirir mi? Ergonomik olarak hiç iyi hissettirmiyor F710.

Rakiplerinden çok daha iyi bir kol DualSense ve Xbox 9.nesilden uygun olup daha iyi olması da ayrı güzel.

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_142757.jpg
    IMG_20240417_142757.jpg
    135,8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240417_142745.jpg
    IMG_20240417_142745.jpg
    208,9 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20240417_142736.jpg
    IMG_20240417_142736.jpg
    146,4 KB · Görüntüleme: 19
Evet, eski konularda benim de dikkatimi çekti. Fakat şu an Amazon'dan almaya kalksam (yurtdışı) 3.000 TL'ye yakın ödemem gerekiyor hem de 2 hafta sonra elime ulaşıyor. En mantıklısı Gizala'dan almak diye düşünüyorum. Çok fazla beklemek istemiyorum, bir kaç gün daha beklerim en fazla daha sonra alırım.
Belirtmekte fayda bulduğum tek şey tuş kombinasyonu, nintendo switche göre uyarlandığından tuş yerleri farklı buna alışmamız gerekebilir, aynı ürünün xbox tuşlarıyla yapılanı var bide lisanslı olarak fakat o Ultimate Bluetooth ile aynı mı bilmiyorum.

Rakiplerinden çok daha iyi bir kol DualSense ve Xbox 9.nesilden uygun olup daha iyi olması da ayrı güzel.
Hocam siz nereden aldınız?

Ve tuş takımı neden Xbox gibi

Belirtmekte fayda bulduğum tek şey tuş kombinasyonu, nintendo switche göre uyarlandığından tuş yerleri farklı buna alışmamız gerekebilir, aynı ürünün xbox tuşlarıyla yapılanı var bide lisanslı olarak fakat o Ultimate Bluetooth ile aynı mı bilmiyorum.
Burada şunu sormak istiyorum. Tuşların işlevleri aynı sadece harfleri mi farklı yazılmış? Yoksa ateş etme tuşunun X olduğu bir oyunda parmağımı yukarıdaki tuşa mı, sol tarafta bulunan tuşa mı basıcam?

Logitech F710 kullanıyorum, parmaklarıma kramplar girmeye başlıyor. Ayrıca tuş hissiyattı olarak ve kalite olarak çok alt segment gibi geliyor artık bana.
F710'dan sonra size iki kol da inanılmaz konforlu gelecektir zaten. Bu arada bu fiyattan almayın. Ara ara amazon'da çok daha uygun fiyata denk geliyor. Ben 20 gün önce iki kolu da 1800 civarına görmüştüm. TR garantisi için xbox'ı 2000 tl civarına almıştım.

Hocam siz nereden aldınız?

Ve tuş takımı neden Xbox gibi
Bu kolun Xbox dizilimi olan versiyonu da var ve bağlantı olarak Bluetooth,2.4 GHz dongle ve kablolu bağlantı mevcut linki bırakıyorum
Ben bu linkten aldım

Burada şunu sormak istiyorum. Tuşların işlevleri aynı sadece harfleri mi farklı yazılmış?

Xbox dizilimi olan versiyon bildiğimiz Xbox 9.nesil gibi tuş işlevi.

Bu kolun Xbox dizilimi olan versiyonu da var ve bağlantı olarak Bluetooth,2.4 GHz dongle ve kablolu bağlantı mevcut linki bırakıyorum
Ben bu linkten aldım
hocam aliexpress pek tercih etmiyorum. Eski konularda gümrükte sorun yaşayanların olduğunu gördüm aynı kolla. Ama sana şunu sormak istiyorum yukarıda da sorumuştum. Tuş dizilimleri farklı olan kolu alırsam. "Tuşların işlevleri aynı sadece harfleri mi farklı yazılmış? Yoksa ateş etme tuşunun X olduğu bir oyunda parmağımı yukarıdaki tuşa mı, sol tarafta bulunan tuşa mı basıcam?"

Hocam AliExpress pek tercih etmiyorum. Eski konularda gümrükte sorun yaşayanların olduğunu gördüm aynı kolla. Ama sana şunu sormak istiyorum yukarıda da sorumuştum. Tuş dizilimleri farklı olan kolu alırsam. "tuşların işlevleri aynı sadece harfleri mi farklı yazılmış? Yoksa ateş etme tuşunun X olduğu bir oyunda parmağımı yukarıdaki tuşa mı, sol tarafta bulunan tuşa mı basacağım?"

O Nintendo dizilimi olan kolu kullanmadığım için bilemiyorum ama oynadığın oyunlarda tuş dizilimini ayarlayabilirsiniz bir de hall effect olan modülü almanızı öneririm.

Benim attığım linkte olanda hall effect var mı?

Attığın iki linkte de hall effect olduğu belirtilmiş satıcıların puanları yüksek diğeride direkt gizala yani Türkiye distribütörü onda da sıkıntı yok ürün geldiğinde kutusunda işaret attığım kısım olmasına dikkat et.

Dosya Ekleri

• IMG_20240426_110932.jpg
    IMG_20240426_110932.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı