9-10 bin TL 2K monitör önerisi

Bütçe
9000-10000

Plems

Decapat
Daha fazla  
Şu an aklımda ASUS TUF 27" VG27AQ3A ve Dell G2724D var, bunlar nasıldır? Genel olarak 9-10k arası öneriniz varsa sevinirim.

Şu an aklımda ASUS TUF 27" VG27AQ3A ve Dell G2724D var, bunlar nasıldır? Genel olarak 9-10k arası öneriniz varsa sevinirim.

Uzun zamandır takip ediyorum bu monitörü. Bütçe denkleştirirsem almayı düşünüyorum. Çok araştırdım ancak buna emsal bir ürün bulamadım. Belirttiğin bütçeden 4.000₺ daha pahalı ancak verilen parayı değer diye düşünüyorum.

- SS IPS panel.
  • 2560 X 1440 (2K)
  • 260 Hz 1 ms.
  • HDR10.
  • 400 cd/m2
  • 1.07 milyar renk.
  • Yükseklik ayarı ve pivot ekran

G2724D daha iyi. Imkan varsa onu alabilirsin.

Teşekkürler, bu monitör hakkında çok Türkçe inceleme göremedim ışık sızması ve ghosting durumları nasıldır acaba ?

ASUS'u kullanıyorum. Memnunum.

Eksi olarak nitelendireceğiniz bir özelliği var mı acaba renk solukluğu, ghosting vb tarzı?

Uzun zamandır takip ediyorum bu monitörü. Bütçe denkleştirirsem almayı düşünüyorum. Çok araştırdım ancak buna emsal bir ürün bulamadım. Belirttiğin bütçeden 4.000₺ daha pahalı ancak verilen parayı değer diye düşünüyorum.

- SS IPS panel.
  • 2560 X 1440 (2K)
  • 260 Hz 1 ms.
  • HDR10.
  • 400 cd/m2
  • 1.07 milyar renk.
  • Yükseklik ayarı ve pivot ekran

Gerçekten güzel gözüküyor fakat bütçeyi aşıyor maalesef.

Son düzenleme:
Eksi olarak nitelendireceğiniz bir özelliği var mı acaba renk solukluğu, ghosting vb tarzı?

Bence görüntü ile alakalı hiç bir eksi yanı yok. Kağıt üzerinde parlaklık 250 olarak belirtilmiş, insanlar bundan biraz kırıyor ama bence parlaklığı kararında hatta ben geceleri kısıp kullanıyorum gün içinde ise bununla ilgili hiç bir arayışım olmadı. HDR açık kullanıyorum. Ufak tefek ayarları yaptıktan sonra gayet güzel. Eğer alırsan windowsun yönlendirmesi ile HDR kalibrasyonu indirme çünkü tekrar silemiyorsun.

Eksi yanı ayakları biraz dışa doğru uzun ve FPS oyunlarında sabit pozisyonumu bozduğu için beni tilt ediyor.

Bence görüntü ile alakalı hiçbir eksi yanı yok. Kağıt üzerinde parlaklık 250 olarak belirtilmiş, insanlar bundan biraz kırıyor ama bence parlaklığı kararında hatta ben geceleri kısıp kullanıyorum gün içinde ise bununla ilgili hiçbir arayışım olmadı. HDR açık kullanıyorum. Ufak tefek ayarları yaptıktan sonra gayet güzel. Eğer alırsan Windows'un yönlendirmesi ile HDR kalibrasyonu indirme çünkü tekrar silemiyorsun.

Eksi yanı ayakları biraz dışa doğru uzun ve FPS oyunlarında sabit pozisyonumu bozduğu için beni tilt ediyor.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı